Gökhan Özoğuz’dan Soylu’ya tepki: Ülke bu tip tıynetten uzak olmalı

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz

Zaman zaman siyasi yorumlar yapmaktan çekinmeyen Athena grubu solisti Gökhan Özoğuz bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirdi. Soylu’nun Saadet Partisi, İyi Parti ve HDP’yi hedef aldığı sözlerini paylaşan Özoğuz, Twitter hesabından “Ülke yönetimi bu tip tiynetten uzak olmalı.” dedi.

Özoğuz, İçişleri Bakanı’na yönelik eleştirilerini CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun, Bakan Soylu’nun Üsküdar’daki konuşmasını paylaştığı tweeti alıntılayarak yazdı.

Bütün partileri, ‘terör destekçisi’ ilan etti 

Erdoğdu’nun paylaştığı videoda Bakan Soylu şöyle konuşuyor: “Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa doğu ve güneydoğuda valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir, FETÖ’dür, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir.”

Soylu: Bu milleti Karamollaoğlu sattı

Soylu ayrıca, Saadet Partisi ile ilgili sözlerini eleştiren bir vatandaşa “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz.” diyor.

Özoğuz ise bu sözleri şöyle yorumladı: “Bu hareketler korkunç ya ! Hangi partiden oluraa olsun ! İşte bu tip insanlardan bu tip davranışlardan insan çok rahatsız oluyor! Ülke yönetimi bu tip tiynetten uzak olmalı.”

Not: Arapça kökenli olan ‘tıynet’ kelimesi, ‘yaradılış’ ve ‘huy’ anlamına geliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin