Sedat Peker’in ifşaatlarıyla sarsılan AKP rejiminden 14 ilde gündem değiştirme operasyonu!

Mafya lideri Sedat Peker’in videolarıyla zor günler geçiren AKP rejimi gündemi değiştirmek için 14 ilde düzenlediği operasyonlarla çok sayıda insanı cemaatle irtibatlı oldukları ileri sürüp gözaltına aldı.

Çanakkale merkezli 14 ilde düzenlenen operasyonunda 84 şüpheli gözaltına alınırken Ankara merkezli iki ayrı operasyonda ise 67 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, MİT Çanakkale Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ile KOM Daire Başkanlığının desteğiyle Çanakkale, İstanbul, Edirne, İzmir, Kocaeli, Aydın, Balıkesir, Çorum, Bursa, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak, Manisa ve Kayseri’de eş zamanlı operasyon düzenlendi

Operasyonda, cemaatle irtibatlı oldukları ileri sürülen 84 kişi gözaltına alındı.

CEZAEVİNDEKİ KİŞİLERİN AİLESİNE YARDIM ETMEK SUÇ SAYILDI

Soruşturma kapsamında, şüphelilerin cezaevinde bulunan kişilerin ailelerine maddi yardım ettiği, internet ve oyunlar üzerinden haberleştiği, korona olan kişilerin filyasyon sürecini umursamayarak kaçak olarak halkın arasına çıkıp virüsü bilinçli yayma eğiliminde olduğu, çok sayıda örgüt üyesinin yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma planları ve girişimlerinin olduğu iddia edildi.

ANKARA’DA PEŞ PEŞE OPERASYONLAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla düzenlenen iki ayrı operasyonda ise 67 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, adalet teşkilatında operasyonel telefon hattı kullanarak örgütsel irtibat ve faaliyetlerde bulundukları ileri sürülen 60 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

2 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin