Savcılar resen harekete geçti; Ahmet Şık hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı

Ahmet Şık
Ahmet Şık

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında katıldığı iki ayrı programdaki ifadeleri nedeniyle resen soruşturma başlattı. Başsavcılık’tan yapılan açıklamada, Şık’ın “Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir.” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Açıklamada, “Milletvekili Ahmet Şık’ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği iddia olunan ‘Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloku vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var. O iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur’ şeklindeki sözleriyle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

AHMET ŞIK: KATİL DEĞİL, SERİ KATİL

Başlatılan soruşturma sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Şık, “Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin