Karaman, çoluk çocuk binlerce insana yapılan zulmü böyle savundu: Halifeye biat etmediler!

Verdiği fetvalarla Erdoğan rejiminin hukuksuzluklarına dini kılıf oluşturan teolog Hayrettin Karaman, Hizmet Hareketi’ne yönelik zulmü de dini bir literatürle açıklamaya çalıştı. Karaman, Gülen cemaatinin “ümmetin bey’at [biat] ettiği başkanın karşısında duran bir ‘fırka’ olduğunu ve devletin bu nedenle ‘onların yakasına yapıştığını’ ve cemaatin yaşananları hak ettiğini öne sürdü.

Yenişafak’taki köşesinde Gülen Hareketini “ümmetin cumhurundan ayıran, ümmeti bölen bir grup” olarak nitelendiren Karaman, “Ehl-i sünnet ve cemaat terkibindeki cemaat ise şartlarını taşıyan bir halifeye bey’at etmiştir” dedi. Binlerce kadın ve çocuğun haksız yere hapsedilmesini görmezden geldi.

Zamanın devlet başkan ve bazı siyasetçilerin de Gülen Hareketini desteklediğini belirten Karaman, adı bakan çocuklarının ve siyasetçilerin yolsuzluk ve hırsızlık soruşturmalarına karıştığı 17/25 Aralık soruşturmalarını milat olarak kabul etti. Karaman 4 Ağustos’taki yazısında, bu tarihten sonra “Gülen cemaatinden desteğini çekmeyenlerin 15 Temmuz darbe girişiminde etkili olduklarını ve suça iştirak ettiklerini belirterek, “Gülen hareketi açıkça yoldan çıkınca devlet onların yakasına yapıştı ve hak ettiklerini yapıyor” diye yazdı.

1 YORUM

  1. 17/25 Aralık döneminde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğuna göre Halife de O olmalı değil mi? Gerçi bizim (dünyada AKP’liler hariç hiç kimsenin) haberi yok ama. Şimdi hangi Halife’ye itaatsizlik yapılmış? 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimini E. İhsanoğlu kazansaydı Halife O mu olacaktı? Din alimi diye bu kadar ciddiye alınan bir kişinin bu kadar aşağılık çarpıtmalar yapması insanı Müslümanlığından utandırıyor. Yazıklar olsun.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin