Saray, Almanya’dan ultra lüks 4 yeni Mercedes-Maybach satın aldı, siparişler Türkiye’ye yollandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talebi üzerine Almanya’dan 4 adet yeni Mercedes-Maybach S 600 Pullmann Guard alındığı ortaya çıktı.

Avrupa Postası’nın haberine göre, yaklaşık dört ay önce siparişi tamamlanan 9 kat zırhlanmış Mercedes-Maybach’ların satın alınma işlemi tamamlandı ve Türk nakliye şirketine teslim edildi.

Hanau kentine getirilen ultra lüks Maybach’lar, Ankara’nın özel talebi üzerine her biri ayrı TIR’a yüklendi. Maybach’ların alınmasında Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu’nun devreye girdiği ve araçlar gönderilene kadar tüm sürecin başkonsolosluk tarafından yönetildiği öğrenildi.

FİYATI 80 MİLYON LİRA

Araçların birinin Türkiye fiyatının yaklaşık 80 Milyon TL olduğu belirtiliyor. Her bir aracın zırhlardan dolayı 5.5 tonun üzerinde olduğu ve bir TIR’a iki araç sığarken, Ankara’nın hepsini tek tek yüklettiği, arka arkaya dört TIR’ın bu şekilde Ankara’ya gönderildiği ifade edildi.

1 YORUM

  1. Biz “yok araba aldiydi, yok sandalye kirildi” muhabbetleri yapip duralim…zaten istedigi de bu…200u kadin 2000 komiser, ayrica 500 kadin polis alimi daha yapiyor…basvuru sartlarini irdelemeye gerek yok sanirim…bekciler hazir…trene bakar akar’in ‘milli savunma universitesi’, kartallarin degil “akbabalarin” yuvasi haline geldi zaten…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin