Şantaj yapmıyoruz, projelerimiz desteklenmezse kapıları açarız!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB ülkelerini yine ‘Suriyeli sığınmacılarla’ tehdit etti. Erdoğan, “Ülkemizdeki 3 milyon 650 bin Suriyelinin ilk etapta 1 ile 2 milyonluk kısmının geri dönüşü için geliştirdiğimiz projelere destek verilmezse sınırlarımızı açmaktan başka çaremiz kalmaz. Açarız sınırları yürüsünler Avrupa’ya! Şantaj yapmıyoruz.” dedi.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre üyeliğinde 25. yılını doldurarak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyesi oldu. Divan kurulu toplantısında açıklamalar bulunan Erdoğan, yine AB’yi hedef aldı. Barış Pınarı Harekatı’na değinen Erdoğan, şöyle konuştu:
“Rusya ile yaptığımız anlaşmayla da yaklaşık 340 kilometrelik genişlikte ve 30 kilometre derinliğinde bir alanı teröristlerden arındırıyoruz. Süre 1 hafta, 150 saat 150 saat sonunda eğer burası teröristlerden temizlenmezse ondan sonra bu işi biz ele alacak ve bütün temizliği biz yapacağız.”

PROJELERİMİZİN NEYİNE BAKACAKSINIZ!

“(Biz size bundan sonra silah vermeyeceğiz) diyorlar. Verme. Uluslararası toplumdan beklentimiz sınırlarımızın güvenliği ile ilgili hassasiyetimize saygı gösterilmesi ve ülkemizdeki Suriyelilerin geri geri dönüşü ile ilgili projelerimize destek verilmesi. Bunlar dürüst değiller. Projelerinize bakalım diyorlar. Hangi projeye bakacaksınız, biz bitirmişiz projeleri. Yaptığımız yerleri gelin görün.”

HEP YALAN!

“Güvenli bölge ile ilgili plan ve projeleri kendilerine takdim ettim BM’de. Bakıyorlar ‘Güzel’. Güzelse o zaman katkıda bulunun, destek verin. Burayı beraberce yapalım. İnanın yoklar. Hep yalan. Biz gerekirse Tel Abyad ile Resulayn arasında bir güvenli bölge ile beraber mültecilerin yaşayabileceği konutları, sosyal donatı alanlarını yapacağız ve dünyaya da bunu ispat ederek göstereceğiz ve ‘işte Türk milleti budur görün’ diyeceğiz.”

ŞANTAJ YAPMIYORUZ!

Terör örgütü 30 kilometrelik hattın içinden veya dışından saldırılarını sürdürürse, nereye kaçarlarsa oraya kadar kovalayıp gereğini yapacağız. Aynı şekilde ülkemizdeki 3 milyon 650 bin Suriyelinin ilk etapta 1 ile 2 milyonluk kısmının geri dönüşü için geliştirdiğimiz projelere destek verilmezse sınırlarımızı açmaktan başka çaremiz kalmaz. Açarız sınırları yürüsünler Avrupa’ya. Her iki konuda da kimseye şantaj yapmıyoruz. Sadece içinde bulduğumuz durumu söylüyor, çözüm yolunu ortaya koyuyor ve meşru destek talebimizi ifade ediyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin