Polisin doğumhane kapısında beklediği anne ‘adli kontrolle’ serbest, bebek yoğun bakımda

Polisin gözaltına almak için doğumhane kapısında nöbet tuttuğu Elif Yeniceli dün gece sezeryanla doğum yaptı.

Kapıda polisler eşliğinde doğumhaneye giren genç kadın, sıkıntılı bir doğum gerçekleştirdi. Nefessiz kalan bebek yoğun bakıma alındı. Beslenebilmesi için karnı delindi. Yeniceli ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Elif Yeniceli, önceki gün Uşak’ta doğum için özel bir hastaneye gitti. Ancak genç kadın yatış yaptıktan dakikalar sonra kapıda polisler belirdi. Gözaltına alınacaktı. Polisler ‘doğumdan sonra gözaltına almaları için’ ikna edildi. İkinci çocuğunu dünyaya getirmek için yatış işlemleri yapılan Elif Yeniceli, dün gece sezeryanla ‘Hatice Betül’ ismini verdikleri bir kız çocuğ dünyaya getirdi. Ancak anne aşığı stres altında doğuma girdiği için bebek de etkilenmişti. Bir süre nefessiz kaldığı belirlenen bebek acilen yoğun bakıma alındı. Beslenmesi için karnı delindi. Hatice’nin durumu ağır.

SAĞLIK DURUMLARI RİSKLİ

Stres ve sıkıntılı doğumdan sadece bebek etkilenmedi. Genç anne de aşırı kansız kaldığı için yoğun bakıma alındı. Gıyabında yapılan mahkeme sonrası Elif Yeniceli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin