Sandık başında silahlı kavga: AKP’li adayın yeğeni, Saadet Partisi müşahitlerini öldürdü

Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemi sırasında Saadet Partisi mensubu olduğu öğrenilen iki kişi hayatını kaybetti.

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, olaya tepkisini, “Yaşanan olay basit bir husumet değil, sandık başında açık oy kullandırılmak istenmiş ve bu duruma itiraz eden müşahitlerimiz katledilmiştir. Alacağınız oy yerin dibine batsın!” sözleriyle gösterdi.

Acı olay, Malatya’nın Pütürge ilçesinde Bölünmez Mahallesi İlkokulu’nda saat 10.30 sıralarında yaşandı. AKP Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük’ün akrabaları oldukları belirtilen iki üç kişi yaşlı bir vatandaşı oy kullanmak için getirdiği ancak kendilerinin de oy kullanma işlemi sırasında eşlik etmek istedikleri belirtildi. Saadet Partisi sandık görevlisi ve müşahidi olarak görev yapan Hasan Aktaş ile İlyas Aktaş usulün böyle olmadığını, sandık görevlilerinin eşlik edebileceklerini söyledi. Bunun üzerine Sülük’ün akrabaları ile Saadet Partili sandık görevlileri arasında gerginlik yaşandı.

AKP’Lİ BAŞKANIN YAKINLARI KURŞUN YAĞDIRDI

Tartışmanın büyümesi üzerine AKP’li Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün babası ve iki yeğeni oldukları öğrenilen Kadir, Ömer ve Hacı Sülük, çıkardıkları tabanca ile Saadet Partili sandık görevlilerine kurşun yağdırdı. Ayrıca Ali Aktaş isimli vatandaşın da yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi. İki kişi olay yerinde can verdi.

KARAMOLLAOĞLU: OYUNUZ BATSIN

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu’nun saldırıya tepkisi sert oldu. Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Malatya Pütürge’de AK Parti adayının yeğeninin saldırısı sonucu biri sandık görevlisi diğeri müşahit iki partilimiz vefat etmiştir. Yaşanan olay basit bir husumet değil, sandık başında açık oy kullandırılmak istenmiş ve bu duruma itiraz eden müşahitlerimiz katledilmiştir. Alacağınız birkaç fazla oy yerin dibine batsın.”

***

Bir seçim kavgası da Diyarbakır’da: Biri ağır iki kişi yaralı

Diyarbakır’da seçim sandığı başında çıkan kavgada biri ağır iki kişi yaralandı. Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde muhtarlığa aday olan 2 kişi ve yakınları arasında sopaların ve bıçakların kullanıldığı kavga çıktı.

Kavgada 1’i ağır 2 kişi yaralandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin