Samsung’un katlanan telefonunda büyük ekran problemi

Samsung bu hafta yeni katlanan telefonu Samsung Fold’u ABD’deki teknoloji muhabirlerine denemeleri için gönderdi. Çok sayıda gazeteci, test ettikleri telefonlarda ekran sorunlarıyla karşılaştı.

BBC’nin aktardığı habere göre, Mark Gurman ve Deiter Bohn’un yaşadığı sorunların nedeninin ekranlarının üzerindeki filmleri kaldırmaları olduğu anlaşıldı. Çoğu yeni telefon, ekranlarının üzerinde koruyucu filmlerle geliyor ve kullanıcılar bu filmleri çıkarıyor. Fakat Samsung Fold’un ekranındaki filmi çıkarmamak gerekiyor.

Bloomberg’den Mark Gurman:

The Verge’den Dieter Bohn

CNBC’den Steve Kovach da paylaşımda bulundu. Steve Kovach ise bu filmi çıkarmamasına rağmen sorunla karşılaştığını, henüz Samsung’dan bir açıklama alamadığını söylüyor.

Fiyatı 2 bin dolar (yaklaşık 12 bin TL) olan bir telefonun uzmanların elinde bile bu hale geldiği düşünülürse, satışa çıktıktan sonra milyonlarca kullanıcının elinde çok daha fazla sorunun ortaya çıkması mümkün. BBC ise telefonu kısa süre inceledikten sonra Samsung’a iade ettiğini açıkladı. Bu nedenle bu sorunları yaşamadığını açıkladı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin