Samsung şimdi de akıllı ayakkabı üretecek

Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı televizyon derken şimdi de akıllı ayakkabı hayatımıza gireceğe benziyor. Samsung, bu yenilikçi yatırımıyla, akıllı teknolojileri hayatımızın önemli bir parçası yapmanın peşinde gibi görünüyor.

Aslında ilk defa ortaya çıkmış bir ürün değil. Puma 1986 yılında ilk akıllı ayakkabı olan RS-Computer ile karşımıza çıkmıştı. Hatta kısa süre önce bu ayakkabıyı yeniden üreteceğini de açıkladı.

Samsung akıllı ayakkabı hangi özelliklere sahip olacak?

Samsung dışında Xiaomi’de akıllı ayakkabı sektörüne daha önce girmişti. Bu bir ilk olmasa da Samsung‘un bu konuda yatırım yapacak olması rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. Firma bu konuda ilk adımı akıllı koşu ayakkabısı patenti alarak attı.

Patente bakılırsa, normal bir koşu ayakkabısı sensörlerle donatılacak. Firma muhtemelen bir tür uygulamayla ayakkabıdan gelen verileri görmenizi sağlayacak.

İki modelin patenti Ağustos’ta alındı

Ağustos ayında Kore Fikri Mülkiyet Ofisine iki ayrı tasarıma sahip akıllı ayakkabı patenti için başvuruda bulunan Samsung, tasarım patentini almayı başardı. CES19’da kamuoyuna sunulacak olan akıllı ayakkabı aslında arkasına yerleştirilen özel bir modül aracılığıyla çalışıyor. Ürünün model A ve model B versiyonları bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin