Sağlık Bilim Kurulu da sınavı ‘uygun’ bulmamış, veliler kaygılı

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün, “LGS ve YKS sınav provası yapılabilir mi” sorusuna, “Bilim Kurulu’nun değerlendirmeleri çerçevesinde, haziranda deneme sınavı ya da sınav provası yapılmasının uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.” şeklinde cevap verdiği ortaya çıktı.

Öğrenci ve velilerin tepkilerine rağmen pandemi koşullarında düzenlenmesi kararlaştırılan LGS’ye beş, YKS’ye ise 12 gün kaldı. Önceliği ‘ekonomi’ olarak belirleyen iktidar, vaka sayıları yüksek seyretmesine rağmen geri adım atmadı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun da özel okulların haziranda sınav provası yapmasını uygun bulmadığı öğrenildi.
MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, “Tereddüt edilen konular” ile ilgili sorulara cevap verdi. 11 Haziran itibarıyla en çok merak edilen ve tereddüt yaşanan konulara ilişkin soruları toplayan genel müdürlük, Bilim Kurulu’nun alacağı kararlar doğrultusunda güncelleneceğini belirttiği yanıtları, internet sitesinden paylaştı.

Sitede, “Özel okullar, sınavlara hazırlık amacıyla 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı ile LGS ve YKS sınav provası yapabilirler mi?” şeklindeki soruya, “Bilim kurulunun değerlendirmeleri çerçevesinde Özel okullar, sınavlara hazırlık amacıyla Haziran ayı içerisinde deneme sınavı veya LGS ve YKS sınav provası yapılmasının uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.” şeklinde cevap verildiği görüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin