Rutte: Hepimizin üzerinde bir sarı yelek var

BASRİ DOĞAN | AMSTERDAM, TR724

Hollanda Başbakanı Mark  Rutte, Fransa’da başlayan  “Sarı yelekler” hareketinin dünyaya önemli mesajlar verdiğini söyledi. Başbakan Rutte, “Hepimizin üzerinde bir sarı yelek var” dedi ve ekledi: “Çevremizdeki gelişmelerden hepimiz endişeleniyoruz.”

Başbakan Rutte,  Hollanda’da hafta sonu düzenlenecek sarı yelek eylemleri ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, “Sarı yeleklilerin gösterisi, göç ve iklim değişikliği, göçmen akını, orta gelirlilerin ekonomik durumları gibi konulardaki endişelerin açık bir ifadesidir. Bunlar herkesin duyduğu endişelerdir.” ifadelerini kullandı.

Hollanda’daki sarı yeleklilerin gösterilerinin Fransa’daki gibi şiddet eylemlerine dönüşmeyeceğini umduğunu kaydeden Rutte, isyan, vandalizm ve yaralanma gibi olayların kendi ülkesinde beklenmediğini vurguladı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI HOLLANDALI TURİSTLERİ UYARDI

Fransa’da bugün sarı yeleklilerin yeni bir gösteri planladığına dikkat çeken  Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Paris başta olmak üzere diğer şehirlerdeki Hollandalı turistlere gösteri alanlarından uzak kalmaları tavsiyesinde bulundu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin