‘Ruslar’ın iade ettiği domatesler tanzimde mi satılıyor?’

AKP’nin enflasyon ve pahalılığa karşı başlattığı tanzim satış mağazaları uygulumalarıyla ilgili ilginç bir iddia gündeme geldi.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Rusya’nın ‘Canlı larva bulunduğu’ gerekçesi ile Türkiye’ye iade ettiği 60 ton domatesin tanzim merkezlerinde vatandaşa satıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Hakverdi, Rusya’nın sakıncalı diye iaede ettiği domatesler için ‘Tanzim satış mağazalarında mı satılıyor?’ diye sordu.

Geçtiğimiz günlerde Rus Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) tarafından yapılan açıklamada Türkiye’den gelen 60 ton domatesin üzerinde canlı larva tespit edildiği belirtilmişti. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Rusya’nın iade ettiği domateslerin tanzim satış noktalarında vatandaşa sunulduğu iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Hakverdi, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “Rusya’dan geri çevrilen domatesler tanzim satışlarda satışa sunulmuş mudur?” sorularını yöneltti.

“İADE EDİLEN TARIM ÜRÜNLERİ İMHA EDİLDİ Mİ?”

Hakverdi önergede ayrıca, “Standarda uygun olmadığı için ülkemize iade edilen ve birçok hastalığa neden olan tarım ürünleri imha edilmiş midir?” sorusunun yanı sıra, tanzim satış noktalarında vatandaşlara satılan ürünlerin denetimden geçip geçmediğinin de aydınlatılmasını istedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin