Tüm gün Kilis ve Reyhanlı’ya roket atıldı: 2 ölü, 21 yaralı

Suriye’nin Afrin kentinden ateşlendiği belirtilen roketler Hatay’ın Reyhanlı İlçesi ile Kilis’e düştü. Reyhanlı’da 2 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır 16 kişi yaralandı. Kilis’te de 5 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gün içinde 3 roket daha Kilis’e düştü. Roketlerden biri eve isabet ederken, diğeri ise yola isabet ettiği belirtildi. Öte yandan bir adet roketin ise patlamadığı öğrenilirken, roketin kontrollü bir şekilde patlatılacağı belirtildi. Olayda 5 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

6 roketin de Hatay’ın Reyhanlı ilçesi ile ilçe dışındaki boş arazilere düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır 16 kişi ise yaralandı.

Roketler Fidanlık Mahallesi’nde eski sanayi bölgesi ile Adabucak Mahallesi’ne ve Kırıkhan-Reyhanlı karayolu kenarına düştü. Sanayi bölgesindeki bir iş yerine düşen roket nedeniyle 2 kişi yaşamını yitirdi, 2’si ağır 16 kişi de yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan Rifat Sinirli (69) tedavi altına alındığı Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

İşçi emeklisi olduğu öğrenilen Sinirli’nin tesadüfen olay yerinden geçtiği öğrenildi.

Yaralılar olay yerine gelen ambulanslar ile çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

VALİLİK: REYHANLI’DA İKİ VATANDAŞIMIZ ÖLDÜ

Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Reyhanlı’ya yapılan roketli saldırıda Rıfat Sinirli’nin ardından 1 kişinin daha öldüğü bildirildi. Ölen kişinin isminin verilmediği açıklamada şöyle dendi:

“2 Şubat’ta Afrin bölgesinden PYD/PKK/KCK/YPG tarafından Reyhanlı ilçemize saat 11.00 sıralarında 3 adet, saat 13.50 sıralarında 3 adet olmak üzere toplam 6 adet askeri mühimmat atılmış olup, askeri mühimmatın 3’ü ilimiz Reyhanlı İlçe merkezine, 3’ü ise ilçe dışında boş araziye düşerek infilak etmiştir. İlçe merkezine düşen 3 adet askeri mühimmatın infilak etmesi sonucu; 2 vatandaşımız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, 2’si ağır yaralı olmak üzere 16 vatandaşımız ise yaralı olarak ilimizdeki çeşitli hastanelere sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.”

Başbakan Binali Yıldırım ise Afrin’den, Reyhanlı’ya, Hatay’a ve Kilis’e 12 günde toplam 82 tane roket atıldığını, saldırılar nedeniyle beş kişinin hayatını kaybettiğini ve 100’den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin