Furkan Vakfı’na şimdi de kayyım atandı; Kuytul’un eşi: Kararı doğrulatamadık

Adana’da kurucu başkanı Alparslan Kuytul ve 24 kişinin gözaltına alındığı ve önceki gün Adana Valiliği tarafından faaliyetleri geçici süre durdurulan Furkan Vakfı’na şimdi de kayyım atandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, “Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü” iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik 30 Ocak Salı günü düzenlenen operasyonda vakfın kurucusu Alparslan Kuytul ile yönetici ve sorumluların aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alınmıştı.

Kuytul ile birlikte diğer kişilerin emniyetteki sorgusu sürürken, Adana Asliye Hukuk Mahkemesince Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na kayyım atandı.

Kayyım atamasının doğru olmadığını söyleyen Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul twitter hesabından, “Kamuoyuna açıklama! Vakfımıza Kayyum atandığı haberleri yayılmaya başladı fakat Avukatlarımıza böyle bir bilgi gelmedi. Bizim cihetimizde henüz böyle bir durum sözkonusu değil.” dedi.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin