‘Resmi tatil’ diyerek Miraz bebeği annesinin yanına almadılar

Cezaevinde büyüyen 864 bebekten biri de 3 yaşındaki Miraz! Annesi ile birlikte Gebze Kadın Cezaevi’nde kalan Miraz bebek, hafta sonunu babasıyla geçirdi. Babası tarafından bugün yeniden cezaevine getirilen Miraz, ‘resmi tatil’ olduğu gerekçesiyle annesinin yanına alınmadı. Miraz bebek cezaevi önünde “Anneme gidelim.” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Bu anlar yakınları tarafından görüntülendi.

AKP Türkiye’sinde resmi açıklamaya göre 864 bebek anneleriyle birlikte cezaevinde tutsak. Bu bebeklerden biri de Miraz… Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde Miraz bebek. Annesi Gülistan Diken akbaba’yla birlikte kalıyor. 7 aylıkken girdi cezevine. Deyim yerindeyse cezaevinde büyüdü. Hafta içi annesiyle Gebze Kadın Cezaevi’nde kalan Miraz, haftasonunu ise babasının yanında geçiriyor.

Bu hafta sonu da böyle oldu. Ancak dün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı gerekçe gösteren gardiyanlar, Miraz bebeği annesinin yanına almadı. Mezopotamya Haber Ajansı’nın aktardığına göre, geçtiğimiz hafta sonunu birlikte geçirmek üzere babası Cengiz Zaza Akbaba tarafından Cuma günü cezaevinden dışarı çıkarıldı. Bütün hafta sonu oğlu ile birlikte zaman geçiren baba, Miraz bebeği yeniden annesinin yanına bırakmak üzere oğluyla bugün cezaevine gitti.

Eşi ile kapalı görüş gerçekleştiren Akbaba, görüş sonrasında çocuğu annesine bırakmak istedi. Ancak cezaevi görevlileri, resmi tatil olduğu gerekçesiyle çocuğu annesinin yanına alamayacaklarını söyledi.

 

ELİMİZDEN GELSE BU GÖRÜŞLERİ DE YASAKLAYACAĞIZ!

Miraz bebeğin baba ve annesi duruma itiraz ederek, cezaevi görevlileri ile tartıştı. Yaşananları aktaran baba Cengiz Akbaba, tartışma sırasında cezaevi görevlilerinin “Elimizden gelse bu görüşleri de yasaklayacağız.” dediğini belirti. Miraz bebeğin ağlama görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral oldu. Binlerce kişi izlediği görüntüler sonrası sorumlulara lanet okudu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin