Recep Tayyip Erdoğan: 6 Eylül’de yüz yüze eğitim başlayacak

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlanacağını söyledi. Aşı yaptırmayan öğretmenlerden haftada iki kez PCR testi isteneceğini anlatan Erdoğan, “Konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak faaliyet gösterdiği yerlerde de zorunlu PCR testi uygulamasını kullanacağız.” dedi. Erdoğan, ülkede 1,5 milyon Afganlı olduğu iddialarını da yalanladı. Mültecilerin verdiği huzursuzluğun farkında olduklarını anlattı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, 5 saat 20 dakika sürdü. Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Erdoğan, “Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlanması ile birlikte, henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada iki kere test yaptırmasını isteyeceğiz. Konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak faaliyet gösterdiği yerlerde de zorunlu PCR testi uygulamasını kullanacağız.” dedi.

‘TARIM VE TURİZM DAHİL KESİNLİKLE BAŞKA BİR AMAÇ İÇİN KULLANILMAYACAK’

Erdoğan, yanan ormanlık alanların başka bir amaç için kullanılmayacağını iddia etti. “Böylesine bir felaketi dahi istismar edenlere rağmen milletimizle birlikte bu büyük afetin üstesinden gelmeyi başardık. Evleri tamamen kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımıza en geç 1 yıl içinde yeni konutları teslim edilecektir. Yanan ormanlarımız, Anayasamızın 169. maddesine uygun şekilde tekrar canlandırılacak, tarım ve turizm dahil kesinlikle başka amaç için kullanılmayacaktır. Orman yangınları, sel baskınları ve heyelan afetleri ile kuraklığa karşı planlarımızı gözden geçirip, yenileyeceğiz.” diye konuştu.

HUZURSUZLUĞUN FARKINDAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin yol geçen hanı olmadığını belirterek, şunları söyledi: “Düzensiz göçmenlerin ülkemizde yol açtığı huzursuzluğun farkındayız. Türkiye, elbette isteyenin istediği gibi elini kolunu sallayarak girip çıkabileceği, dilediği gibi hareket edebileceği sahipsiz bir ülke değildir. Ana muhalefetin veya ana muhalefetin yanındaki muhaliflerin dediği gibi 1,5 milyon Afgan ülkemizde kesinlikle yok. Bunların hepsi birer yalan. Türkiye elbette yol geçen hanı değil. Bu ülkenin kanunlarına, kurallarına, düzenine uymayanların kaos çıkartacak tavırlar sergilemesine asla izin vermeyiz. (Sığınmacılar) Kamu güvenliğini tehdit edecek şekilde bu insanların hayatlarına kast edenleri, yağmaya yeltenenleri asla affetmeyiz. Türkiye’nin, Avrupa’nın mülteci ambarı olmak gibi bir görevi, sorumluluğu, mecburiyeti yoktur.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin