Rasim Arı belediye başkanlığının ardından AKP’den de istifa etti

Geçtiğimiz yıl sağlık sorunları nedeniyle belediye başkanlığı görevinden istifa eden Nevşehir eski Belediye Başkanı Rasim Arı sosyal medya hesabından yaptığı basın açıklaması ile halen üyesi bulunduğu AKP’den de istifa ettiğini duyurdu.

Nevşehir eski Belediye Başkanı Rasim Arı, AKP’den istifa ettiğini sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurdu.

Rasim Arı, kendisinden önce üç dönem belediye başkanlığı yapan AKP’li Hasan Ünver’den 31 Mart yerel seçimlerinin ardından görevi devralmıştı.

ARACI KURŞUNLANMIŞTI

10 Aralık 2020’de Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın aracı akşam saatlerinde Aksaray’ın merkez ilçeye bağlı Gençosman köyü yakınlarında silahlı saldırıya uğramıştı

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahlı saldırı sonrasında araca tüfekle ateş edildiği tespit edildi ve kurşun izleri bulundu. Ancak Arı saldırıdan yara almadan kurtuldu. Arı saldırı sonrasında ise sosyal medya hesabında, “İşimizin başındayız. Elhamdülillah” sözünü paylaşmıştı.

KASET İDDİALARINA CANLI YAYINDA CEVAP VERMİŞTİ

Belediye başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından hakkında çıkan kaset iddialarına ve dedikodulara ilişkin eşiyle birlikte canlı yayın yapan Rasim Arı, “Kasetim varsa bir tek kişi izlemiş mi? Eğer ki varsa böyle bir durum, bu olay sadece eşim ve beni ilgilendirir. Ama öyle bir şey söz konusu değil. Bir Allah’ın kulu beni bağ evlerinde basmamıştır. Kaset varsa yayınlamayan namerttir.

Aileme ve şahsıma yapılan konuşmalar nedeniyle bunu yapmak zorundaydım. Beni susturdunuz Melek hanımı, oğlumu nasıl susturacaksınız? Herkes edebiyle adabıyla oturacak. Herkes ne yaptığını biliyor. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin