Rabia Naz’ın babasından akıl hastanesine gönderilmeden önce videolu anlatım

Şaban Vatan ve eşi, bir yıldır kızlarının ölümünden sorumlu olan kişileri arıyor.

Evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede vefat eden 11 yaşındaki Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, akıl hastanesine gönderilmeden önce bir video çekti. Sosyal medyada paylaşılan videoda Vatan, kızı için ortaya atılan ‘intihar etti’ iddiasının imkansız olduğunu anlatıyor.

Yaklaşık bir yıldır kızının ölüm sebebini araştıran, adalet arayan Şaban Vatan’ın akıl hastanesine yatırılması için geçen hafta mahkeme kararı çıkarılmıştı.

Vatan’ın çektiği görüntülere göre, Rabia Naz’ın 16 metrelik binadan atlaması ve 4,36 metrelik varendayı aşıp yere düşmesi için saniyede en az 3,1 metre hızla koşması gerekiyor. Üstelik çatıda anlamayı engelleyecek bir yükselti de bulunuyor. 11 yaşında ve 70 kilo ağırlığındaki kız çocuğunun bu şekilde koşup atlaması ise ihtimal dışı görünüyor.

Gazeteci Metin Cihan, Twitter hesabından Şaban Vatan’ın çektiği görüntüleri paylaştı:

AKP’li Canikli’den suç duyurusu 

Bu arada, olayın aydınlatılmasını engelleyen isimler arasında olduğu iddia edilen AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin suç duyurusu üzerine Şaban Vatan’ın dün tekrar Emniyet’e çağrıldığı belirtildi.

Şaban Vatan yaptığı araştırmalar ışığında kızının intihar sonucu değil, bir aracın çarpması sonucu öldüğüne inanıyor. Baba, kızını öldüren kazadan Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin sorumlu olduğunu iddia ediyor.

Vatan ayrıca, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ile Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün olayın üstünü örtmeye çalıştığını, polisler ile savcılığın da bu doğrultuda hareket ettiğini ve delilleri kararttığını ileri sürüyor.

http://tr724.wpengine.com/burasi-turkiye-olen-kizi-icin-adalet-arayan-babayi-akil-hastanesine-sevk-ettiler/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin