AKP adayının seçim afişi… Şehit cenazesi fotoğrafına ‘Vizyon 2028’ yazdı

Bu hafta sonu yapılacak yerel seçimi ‘beka meselesi’ olarak ören AKP adayları, kampanyada ‘sınır’ tanınmıyor. Cami, okullardan sonra şehit cenazesi de seçim propagandasına malzeme yapıldı.

AKP Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, şehit cenazesi fotoğrafının altına ‘Vizyon 2028’ sloganı ve adını yazdırıp kampanyasında kullandı. Ancak tepki üzerine fotoğraf kaldırıldı.

Aytekin Şenlikoğlu

Sözcü gazetesinin haberine göre, AKP Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun seçim propagandası, şehit cenazesi ve İstiklal Marşı üzerinden yapıldı. Geçen günlerde Şırnak’ta şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı’nın, asker omuzundaki cenaze fotoğrafının altına, “Vizyon 2028” sloganı eşliğinde AKP adayının ismi yazıldı.

İstiklal Marşı’nı da kullandı

Skandal tepki çekince, geri adım atıldı ve fotoğraf sosyal medya hesabından kaldırıldı. Şenlikoğlu, gazeteye, “Arkadaşlar teknik bir hata yapmışlar, fark edince düzelttik. Şehitler hepimizin ve şehit cenazeleri üzerinde propaganda yapılamaz.” dedi.

Şenlikoğlu, İstiklal Marşı’nı da propagandasına alet etti. İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümünde, Türk Bayrağı ve kanlar içinde temsili asker fotoğrafı eşliğinde çekilmiş kareye de Şenlikoğlu’nun adı ve “Vizyon 2028” sloganı yazıldı. Şehit cenazeli propaganda fotoğrafı için “Arkadaşların teknik hatası” diyen Şenlikoğlu, İstiklal Marşlı propaganda görüntüsünü ise bizzat sosyal medya hesabında paylaştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin