Polisi ABD Elçiliğine bağlayın terör bitsin! [Veysel Ayhan]

Her eylemden sonra “polis niye yok”, “istihbarat niye yok”, “sorumlular nerede” gibi cümleler tekrarlanıyor. İnsanlar hâlâ şunu anlamıyor: Türkiye’de artık polis yok. Bitti. MİT ise artık Saray’ın özel dedektif teşkilatı.

Madem bizimkiler yok, tek çözüm kalıyor: ABD ve Alman büyükelçiliklerine 200’er polis bağlayın İstanbul’da terör biter!

ACI GERÇEK: POLİS 3 KISIMDAN İBARET

1- Evrak ve büro memuruluğu yapıp, suya sabuna dokunmadan meslekte kalmaya çalışanlar.

2- Mesleki yetkinlik sahipleri. Bunlardan hâlâ kaldıysa terör gibi kritik yerlerde tutulmayıp hepsi trafik kontrolü ve koruma memurluğuna veriliyor. Bunlar biraz yetkinlik gösterse, az kımıldasa ertesi sabah “Cemaatten olma” iftirasıyla hapse girer. Mesleki olarak iyi durumda bir polisin atılmamak için yapması gereken iki şey var: “Cemaat ispiyonculuğu” ve “Salla başı al maaşı”

3- Ve son 4 yılda alınanlar. Polis akademisi görmemiş, polis okulunda okumamış, mesleki eğitim almamış büyük kitle. Bunların 40 bin civarı olduğu biliniyor.

BUNLAR ASLINDA KİM?

Türkiye’nin güvenliği yukarıdaki 3. gruba emanet! Bunların ortak özelliği: Liseyi zor bitirmiş, üniversitede açık öğretimi bile kazanamamış KPSS’ye girmeden mülakatla, AKP il-ilçe başkanlıklarının referansıyla alınmış olmak.

Kaynak olarak 5’e ayrılıyorlar:

a- SADAT isimli AKP milis teşkilatına bağlı özel güvenlik şirketlerinde çalışıp dikey geçişle polis olanlar.

b- Nurettin Yıldız gibi El Kaide sempatizanlarının eğitiminden geçmiş, derslerine iştirak etmiş olanlar. Rus büyükelçiyi öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş gibi.

c- Pek çok terör eylemi ile anılan İBDA-C takipçileri. Liderleri Salih Mirzabeyoğlu 16 yıl hapis yattıktan sonra geçen yıl serbest bırakıldı. Sonrasında Haliç Kongre Merkezinde basına kapalı Erdoğan’la görüştü.

d- IŞİD’in Türkiye’nin her yanında örgütlenmiş hücre-evlerinde ideolojik eğitim almış olanlar ve sempatizanlar. Bunların arasında Suriye’de eğitim alıp geri gelmiş olanlar var.

e- Sedat Peker ve diğer mafya yapılanmalarıyla iltisaklı kadrolar.

Evet, tüm bu gruplar polis yapıldı.

ŞUNU ANLAYIN ARTIK: TÜRKİYE’DE POLİS YOOOK!

İstihbaratı alınmayan bir terör eylemi yoktur. Yabancı ülkeler kendi vatandaşlarını terör eylemlerine karşı uyarıyor. Hatta “geri dönün” diyor. Türkiye’de polis istihbaratı ve polis olsaydı 2 yıl içinde yüzlerce patlama olmaz binlerce insan ölüp veya sakat kalmazdı.

Şimdiye kadar olan tüm patlamalarda yabancı elçilikler istihbarat alıp uyarı yaptı. Madem başka çözüm yok. İroni yapmıyorum. O zaman Amerika ve Alman büyükelçilikleri 200’er polisi eğitip kadrosuna alsın da İstanbul’da terör eylemi olmasın.

POLİS’İN TERÖRÜ ÖNLEME GÖREVİ YOK!

Daha çarpıcı olan şu: Polisin terörü önleme gibi bir görevi yok. Hükümetin, iktidarın polisten beklediği tek bir iş var: “Cemaate yapılan cadı avında tetikçilik etmek”. Eğer bir polis müdürü bunu yapıyorsa en başarılı personel oluyor. Saray’da ödüllendiriliyor. Terfi ediyor, taltifler alıyor.

İşte o nedenle artık “Niye polis yok?” falan gibi sözler tamamen boş.

Siz siz olun ne polisten yardım isteyin ne de polise güvenin. Sırtınızı dayayacağınız o kıyafetin altından her an bir Saray trolü veya IŞİD’çi; bir En Nusra militanı veya Sadat üyesi çıkabilir.

polis 1

polis 2

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Merhabalar,

    Bu yazının yabancı dile çevrilip dünyaya yayılması gerekir. Yurtdışında olan iyi niyetli insanlar vardır belki, onlar bari dikkate etsin…:)

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin