Polis amirinin kayıp Mustafa Yılmaz için ‘hain o, yurt dışına kaçtı’ demesi Gergerlioğlu’nu isyan ettirdi

Tr724 HABER MERKEZİ

Ankara’da kaçırılan ve kendisinden 7 aydır haber alınamayan Mustafa Yılmaz’ın eşinin basın açıklaması yapmasına izin vermeyen polis, Sümeyye Yılmaz ve Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’yı gözaltına aldı.  ile ilgili yapılmak istenen eylemde, bir polis memuru “onlar hain yurt dışına kaçtı” ifadesini kullandı.

Eyleme destek için gelen Ömer Faruk Gergerlioğlu, açıklama yapmak istediği sırada bir polis amiri kaçırılan Mustafa Yılmaz için, “Adam hain yurt dışına kaçtı” ifadesini kullandı.
Polis amirinin iddiası üzerine Gergerlioğlu, şunları söyledi: “Kaçtı diyorsunuz ama biz 7 aydır Yılmaz’ı arıyoruz. Demek ki siz nerede olduğunu biliyorsunuz. Daha önce de kaçtı dediğiniz kişiler Ankara Emniyeti’nden çıktı. Mustafa Yılmaz 7 aydır kaçırıldı ve eşi açıklama yapmak istiyor. İçişleri Bakanına defalarca kaçırılan insanları sordum bana cevap vermedi. AİHM İçişleri Bakanlığına Mustafa Yılmaz nerede diye soru sordu, cevabı verilemiyor. Hakkında hüküm verilmemiş olan biri için hain diyemez. 6 aydır haber alınamayan birinin yurtdışına kaçtığını siz nereden biliyorsunuz? Demek ki siz Mustafa Yılmaz’ın nerede olduğunu biliyorsunuz? Ben Meclis’te, Adalet Bakanına sordum, o nerede olduğunu bilmiyor. Eğer siz biliyorsanız gidin bakanınıza da söyleyin.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin