Piyasalar yanıyor AKP’lilerin derdi Damat!

Piyasalarda kopan fırtınaya aldırış etmeyen AKP’liler ve yandaşları Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yapılan sert eleştirilerin önüne geçmek için ‘dolar keyfine baksın’ kampanyası düzenledi.

Doların TL karşısında tarihi zirveyi görmesi üzerine oluşan tepkilere karşı AKP’liler “Berat Albayrak’ın yanındayız” kampanyası başlattı. Kampanyaya sosyal medyada yoğun tepki var. AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştirenlere ‘köpekler’ dedi.

Dolar Avro ve altının tarihlerinin zirvesini yapması, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a karşı büyük tepki oluşturdu.

AKP’nin ‘sansürlediği’ sosyal medya üzerinden Albayrak’a destek kampanyası başlatıldı.

Ekonominin iyi olduğunu ve TL’nin değer kaybının ‘dış mihrakların saldırısı’ ve ‘Ayasofya’nın statüsünün değiştirilmesi’ olarak açıklayan AKP’li milletvekilleri Berat Albayrak’ı paylaşımlarıyla savundu.

Duruma tepki gösteren isteyen vatandaşlar ise Twitter’da ”beratalbayrakistifa” etiketiyle on binlerce paylaşım yaptı. Yurttaşların gösterdiği tepkiye karşılık olarak AKP’li milletvekillerinin öncülüğünde başlatılan ‘BeratAlbayrakınYanındayız’ etiketi ‘AKP trollerinin’ mesaisiyle, Türkiye gündemine girdi.

İşte o paylaşımlardan bazıları;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin