Pelikancı Selman Öğüt: 2 bin imza bulamadık, bu ayıp bize yeter!

Devlet içindeki ‘Pelikan’ yapılanmasının önde gelen isimlerinden biri olan Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Selman Öğüt, yandaş baro için İstanbul’da 2 bin imza bulamamasına tepki gösterdi.

‘Çoklu baro’ düzenlemesinin ardından İstanbul’da kendi barolarını kurmak isteyen yandaşların bunun için gereken imza sayısına ulaşamamasına tepki gösteren Selman Öğüt, “Bu ayıp bize yeter!” dedi.

AKP’nin baroları bölmek için yasalaştırdığı “çoklu baro” düzenlemesinin ardından İstanbul’da yeni baro kurmak isteyen yandaş hukukçular, yasanın gerektirdiği sayıda avukatın imzasına ulaşamadı. Yasa gereği en az 5 bin avukatın kayıtlı olduğu ilde 2 bin avukatın imzasıyla yapılacak başvuru sonucunda yeni bir baro kurulabiliyor.

Twitter hesabından paylaşım yapan Selman Öğüt, İstanbul’da 50 bine yakın avukat olmasına rağmen 2 bin avukatın imzasına ulaşamadıklarını belirtti. Öğüt, ”İstanbul”da 50 bine yakın avukat var. Baro kuralım dedik, aylardır 2000 imza toplanamadı. Bu bize ayıp olarak yeter! Her şeyi Erdoğan’dan beklemek gibi bir hastalık var bizim cenahta. Parti ne yapar, STK’lar ne işe yarar? Soran yok! Cavit Tatlı ismi ise ayrı bir garabet!” ifadesini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin