Peker’den Poyraz için baş sağlığı mesajı: Düşmanlıklar dahi namusluca yapılmalı, kahpece değil

Sedat Peker, HDP İzmir İl Binası’na düzenlenen saldırıda öldürülen Deniz Poyraz için baş sağlığı mesajı yayınladı.

SADAT tarafından Suriye’de eğitim verildiği ortaya çıkan Onur Gencer’in gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’ın hunharca katledildiğini belirten Sedat Peker saldırının provokasyon amacıyla yapıldığını belirtti.

Sedat Peker Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Kıymetli dostlarım, İzmir HDP il başkanlığı binasına provokasyon amaçlı yapılan saldırıyla ilgili uyarı amaçlı üç tane tweet yazmıştım. Ancak bazı kesimlerce şahsıma aleyhte kampanya yapılır diye başsağlığı dilememiştim. O saatten bu saate kadar çok düşündüm. Eline silah almamış genç bir kızın hunharca katledilişine bile başsağlığı dileyemiyorsak, muktedir olanlar bizi tam olarak birbirimizden uzaklaştırmışlar.’’ ifadelerini kullandı.

‘‘DÜŞMANLIKLAR DAHİ NAMUSLUCA YAPILMALIDIR, KAHPECE DEĞİL’’

Her ne olursa olsun sokağa çıkılmaması yönünde çağrı yapan Sedat Peker şunları söyledi:

‘‘HDP binasında provokasyon amaçlı yapılan eylemde hayatını kaybeden Deniz Poyraz isimli kardeşimize Yüce ALLAH’tan rahmet diliyorum. (Karşıt görüşte olmak ayrı, namussuz olmak ayrı bir şey).

Bizim savaşımız dağdaki teröristlerle, temizliğe giden bir genç kızla asla değil. Düşmanlıklar dahi namusluca yapılmalıdır, kahpece değil. (Kardeşlerim, her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın.)’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin