Paylaşımına tepki yağdı: Yalancı provokatör Hilal Kaplan

Kabataş yalanı ile tanınan iktidar yandaşı Sabah yazarı Hilal Kaplan provokasyonlarına devam ediyor.

Çözüm sürecinde teröristbaşı PKK lideri Abdullah Öcalan’a övgüler yağdıran, “Türk bayrağının ismi değişsin” diyen, Kabataş yalanıyla provokasyona benzin taşıyan Hilal Kaplan, son olarak yeni bir provokasyona imza attı. İstanbul Kartal’da Birleşik Haziran Hareketi ile İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu’nun çağrısıyla düzenlenen “Teslim Olmayacağız” mitingi için Twitter hesabından tuhaf bir paylaşım yaptı.

Hilal Kaplan, Twitter’daki hesabı üzeniden sahte bir afiş paylaşıp, “CHP, zaten HDP ile Kartal’da mitinge katılacağını ilan etti & bunlar da 2 partinin kullandığı semboller. Öyleyse afiş herhalükârda acı & gerçek” diye yazdı. Kaplan’ın paylaşılan afiş üzerinde, “PKK ve FETÖ operasyonlarına karşı CHP ve HDP ortak mitingine davetlisiniz” ifadeleri yer alıyor, arka fonda ise Mustafa Kemal Atatürk ile Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının yer aldığı bayraklar görünüyor.

[Haber görseli]

Tweet’in üzerine tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları iktidar yandaşı gazeteciye Kabataş yalanını hatırlatarak, provokatör diye tepki gösterdi.

 

Hilal Kaplan, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’ne yönelik protesto yapanlara polis şiddetine tepki göstermiş ve AKP’yi eleştirmişti. Rüzgar dönünce ise Bülent Arınç’a “Muhterem” yerine “Lawrence” yaftası takmıştı. Arınç da Kaplan’ı “trolliçe” diye tanımlamıştı.

[Haber görseli]

17-25 Aralık sonrası AKP’ye yanaşarak Sabah’ta köşe yapılan Hilal Kaplan, Gezi ulayları sırasında Kabataş yalanını yayan isimlerin başında yer almıştı.

[Haber görseli]

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin