Patara’nın çalınan kumları için tutanak tutan memur, ikinci kez görevden alındı

Kaş’taki Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden kum çalınırken tutanak tutmak isterken engellenen muhafaza memuru Umut Utku, ikinci kez görevinden alındı

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden kum çalınırken olayı yargıya taşımak için tutanak tutmak isteyen muhafaza memuru Umut Utku, ikinci kez görevinden alındı.

Bölgedeki diğer muhafaza memurlarının da “Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur” sözleriyle tehdit edildiğini aktaran Tarım Orman-İş Başkanı Şükrü Durmuş, “Kamu gücünü kötüye kullanan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı’na ve Antalya İdari Mahkemesi’ne başvurduk. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Cumhuriyet, “Patara’da 2 bin kamyon kum çalındı” başlığıyla Patara bölgesi sit alanından binlerce kamyon kumun çalınıp satıldığı duyurmuştu. Haberde, Patara’da görev yapan bir muhafaza memurunun, olayı yargı sürecine taşıyabilmek için kayıt almak isterken AKP Kaş İlçe Yöneticisi tarafından engellendiği belirtilmişti. Ayrıca memurun, Kaş Kaymakamı tarafından da “Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım” dediği için “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla görevinden alındığı, sonra da görevine iade edildiği belirtilmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından muhafaza memuru Umut Utku, bir kez daha görevinden alındı.

“TEHDİT ETTİLER”

Şükrü Durmuş, “Kaş Kaymakamı Şaban Yazıcı, hiçbir müfettiş raporu ve yargı kararı olmaksızın, görevini yapan meslektaşımızı görevinden uzaklaştırdı. Bu kamu gücünü kötüye kullanmaktır” dedi. Bölgede diğer muhafaza memurlarının da tehdit edildiğini söyleyen Durmuş, “Kaş Kaymakamı’na sormak isteriz: Bölgede yaşanan kum hırsızlığına adları karışan AKP ilçe yöneticisi Osman Deniz Karataç, belediye meclis üyesi Tevfik Taner ve hafriyat şirketi sahibi Mustafa Bahar, diğer kamu personeline yaptığı ‘Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur’ tehditlerini sizden cesaret alarak mı söylemektedir” sorusunu yöneltti.

SUÇ DUYURUSU

Durmuş, “Kamu gücünü kötüye kullanan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı’na ve Antalya İdari Mahkemesi’ne başvurduk. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Ayrıca kurumdaki görevlerini kötüye kullanan işletme şefi Aydın Ersoy ve işletme müdürü Süleyman Demir hakkında yasal süreç başlatılmıştır” bilgisini paylaştı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’e de çağrı yapan Durmuş, “Anayasal ve yasal görevinizi yerine getirin. Görevini yaptığı için görevinden atılan Umut Utku’ya sahip çıkmazsanız sizler suçlusunuz” dedi.

 

1 YORUM

  1. Reza Zerrap diye biri vardı. Dinlemelere takılan kasetlerinin içinde “memura ve filancaya parasını önceden vereceksin” diyordu. Bu herifin yakındığı memer tipi: Teoman beydi. İnşallah, kripto F..cü diye içeri atmamışlardır.

    Bugün google’a “Reza Zerrap m” yazdığınızda “Reza Zerrap mal varlığı” gelirken sadece “e” eklerseniz yani “Reza Zerrap me” yazdığnızda ilk gelen “Reza Zerrap memur Teoman”…

    Şimdi de “Umut” bey, umudumuzu bir kez daha tazeledi.

    Bu milletin içinde, sağcısıyla, solcusuyla, dindarıyla, dinsiziyle çok Teomanlar ve çok Umutlar var. Allah hepsini hak ve hakikat istikametinde birleştirsin inşallah…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin