Otopark çetesine operesyon: Tutuklanan 10 kişiden 8’i polis

Antalya’da usulsüz araç çekerek karşılığında otopark sahiplerinden para aldıkları iddia edilen çeteye operasyon yapıldı. Gözaltına alınan 17 şüpheliden 10’u tutuklandı. Tutuklanan 10 kişiden 8’i polis. Şüphelilerden birinin ise Trafik Şube Müdürü oduğu öğrenildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 Şubat’ta sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon düzenledi. İkisi otopark olmak üzere 18 adrese düzenlenen operasyonda, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli biri müdür rütbesinde 8 polis ile otopark sahibi ve çalışanı toplam 17 kişi gözaltına alındı. Operasyonda yapılan aramalarda otopark görevlileri tarafından kamu görevlilerine çektirdikleri araç ve ödenen ücretlerle ilgili notların yer aldığı çeteleler ile bir ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 15 fişek ele geçirildi. 17 şüpheli sorgularının ardından dün adliyeye çıkarıldı.

Trafik şube müdürü de tutuklandı

Şüphelilerden trafik şube müdürü M.S. ile polis memurları A.S., M.A., Ç.T., Ö.A., C.D., M.Y., E.K., otopark sahibi O.Ö. ve otopark muhasebecisi İ.S. sulh ceza hakimliğince tutuklandı. 7 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin