Otomobilinden silah, el bombası ve uyuşturucu çıkan Sadık Yıldırım yine serbest bırakıldı

Aracından ruhsatsız silahlar ve el bombası çıkan; görevdeki polisleri tehdit eden Sadık Yıldırım serbest bırakıldı.

Aracından ruhsatsız silahlar ve el bombası çıkan; görevdeki polisleri tehdit eden Sadık Yıldırım serbest bırakıldı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Sadık Yıldırım, “Tahliye oldum, Ankara’dayım.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile fotoğrafları olan Sadık Yıldırım’ın otomobili, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından uygulama noktasında durdurulmuştu.

POLİSLERİ TEHDİT ETMİŞTİ

Otomobilinde uyuşturucu bulunan Yıldırım, gözaltına alınmıştı. Ardından Yıldırım, emniyette işlemlerin yapıldığı sırada kendi sosyal medya hesabından polisleri tehdit etmişti.

Yıldırım, “En fazla iki saate çıkarım ben, istediğiniz kadar uğraşın, bana haddimi bildirmeye çalışan hadsiz memur kardeşim şimdi yedim seni, kim aldırdı bizi, en fazla 18 kişi yola gidiyoruz diye çete mi olduk” demişti. Daha sonra Yıldırım serbest bırakılmıştı.

İKİNCİ KEZ SERBEST BIRAKILDI

Yıldırım, konunun medyada gündeme gelmesiyle tekrar gözaltına alınmıştı. Evinde silahlar ele geçirilen Yıldırım, mahkemeye sevk edilmişti.

Gazeteci Erk Acarer Twitter hesabından, Yıldırım’ın ikinci kez serbest bırakıldığına dair açıklamayı paylaştı.

2 YORUMLAR

  1. Sadık Yıldırım’ın elindekiler sadece “aracında çıkan ruhsatsız silahlar ve el bombası” olsaydı ya da sadece görevdeki polisleri tehdit etseydi daha ilk seferde tutuklanır, dediği gibi: “iki saatte” kamuoyuna haddini bildiremezdi. Kim bilir elinde kimin nesi var!
    Devir “milletin …. koyan” Cengizlerin, aracından ruhsatsz silah ve elbombası çıktıği için “beni kimse tutamaz” diyen Sadıkların devri…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin