Orhan İnandı’nın avukatı kaçırılma saatinde aracın kaydettiği görüntüleri paylaştı

1 Haziran’da Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te MİT tarafından kaçırılan Sapat Okulları kurucusu Orhan İnandı’nın ortaya çıkarılması için protestolar sürerken İnandı’nın avukatı Taalaygul Toktakunova kaçırılma olayıyla ilgili yeni görüntüler paylaştı

Türk istihbaratı tarafından Bişkek’te kaçırılan Kırgızistan vatandaşı Orhan İnandı’nın aracının kaydettiği görüntüleri sosyal medyada paylaşan avukat Taalaygul Toktakunova “Görüntülerdeki kişileri tanıyan var mı” diye sordu.

Avukat Taalaygul Toktakunova, Orhan İnandı’nın kaybolmadan önce arabasındaki DVR cihazının kaydettiği son kayıtları kamuoyuyla paylaştı. Kamera kayıtlarındaki saatle İnandı’nın kaçırılma saatleri birbirini tutuyor. Facebook sayfasından açıklama yapan Toktakunova, Orhan İnandı’nın arabasında olan her şeyi kaydeden bir kamera olduğunu ancak İçişleri müfettişlerin görüntüleri almamasına tepki gösterdi.

Toktakunova, “Görünüşe göre İçişleri Bakanlığı şantiyelere bakmanın yaşayan tanıklar veya olası adam kaçıranlardan daha iyi olduğuna karar verdi. Orhan İnandı’nın kaybolmadan önce arabasından son kayıtlar. Kişiyi tanıyan var mı? Yakın bir dedektifin söylediğine göre video kaydı alınmamış anlaşılan, İçişleri Bakanlığı canlı ‘tanık’ ya da muhtemel kaçıranlardan daha iyi inşaat alanlarına bakmaya karar vermiş.” diye konuştu.

İnandı’nın avukatı Taalaygul Toktakunova’nın paylaştığı görüntüler:

 

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin