Orhan İnandı’nın avukatı Toktakunova: İnsan hayatı pazarlık konusu olamaz

Orhan İnandı

MİT tarafından göze alınarak Türkiye’nin Bişkek büyükelçiliğinde tutulduğu ileri sürülen Orhan İnandı’nın avukatı Taalaygul Toktakunova, Kırgız radyosuna konuştu. Orhan İnandı’nın aynı zamanda Kırgız vatandaşı olduğunu hatırlatan Toktakunova, Kızgıtistan’ın bir kişinin bile hayatını feda etmeye hakkı olmadığını söyledi.

Taalaygul Toktakunova

Taalaygul Toktakunova, şu ifadeleri kullandı: “Reyhan inandı, eşi Orhan İnandı’nın Türk Büyükelçiliğinde zorla alıkonulduğu bilgisine ulaştığı açıklamasından birkaç saat sonra onu teyit eden bir gelişme yaşandı. Pazar günü bir sağlık görevlisi büyükelçilik binasına giriş yaptı. Bu gelişme çaresiz aile için umuttur. Bu, onun hayatta olduğunu gösteriyor, ancak sağlığı yerinde olmayabilir. Şu ana kadar Reyhan İnandı’nın açıklamasının ardından şu ana kadar bilgi almak veya soru sormak irtibata geçen hiç kimse yok. Malum bugün pazar, polis ve yetkililer dinleniyor olsa gerek.”

HİÇ KİMSEYİ FEDA EDEMEYİZ

“Hiçbir aile diğer çocuklarının iyiliği için  çocuklarından birini feda edelim der mi? Bu  uygun görülebilir mi?  Bu kabul edilir mi? Aynen bunun gibi, bizim 6 milyon halkımız yaşasın diye kendi vatandaşlarımızdan birisini feda etmeye ne hakkınız var? İnsan hayatı en büyük kaynaktır, en büyük zenginliktir. Orhan Bey Kırgızistan Vatandaşı. Eğer sadece Türkiye vatandaşı olsaydı siyasi pazarlık sebebi olabilirdi belki; ama O bizim vatandaşımız, sen kendi vatandaşını pazarlık konusu yapamazsın, bu kesinlikle uygun ve doğru değildir.”

  • ORHAN İNANDI NEREDE TUTULUYOR? HABERİ AŞAĞIDAKİ LİNKTE…

https://www.tr724.com/reyhan-inandi-esim-turk-buyukelciliginde-rehin-tutuluyor/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin