Reyhan İnandı: Eşim Türk Büyükelçiliği’nde rehin tutuluyor

Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’ten 6 gün önce kaçırılan Sapat Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İnandı’nın eşi Reyhan İnandı, eşiyle ilgili yeni açıklama yaptı.

Eşinin Türk elçiliğinde tutulduğunu ve Kırgız vatandaşlığından çıkması için zorla belge imzalatılmaya çalışıldığını söyleyen Reyhan İnandı, Kırgız halkına seslendi.

İnandı şunları söyledi;

Değerli Kırgız halkım!

31 Mayıs’tan beri sürekli, durmadan eşim Orhan İnandı’yı arıyoruz. Eşimin şu anda Türk büyükelçiliği binasında zorla alıkonulduğu bilgisine ulaştık. Orhan İnandı’ya işkence ediyorlar ve zorla Kırgız vatandaşlığından çıktığına dair evrak imzalatmaya çalışıyorlar. Daha sonra da Kırgızistan’dan kaçıracaklar. Türkiye’deki mevcut yönetimin, aynı yöntemlerle dünyanın farklı ülkelerindeki eğitim gönüllülerini yalan iddialarla terörist oldukları ithamı ile Türkiye’ye kaçırıyorlar. Bu ve buna benzer haberlere internetten kolayca ulaşabilirsiniz.

Kıymetli Kırgız halkım!

Orhan İnandı Kırgız vatandaşıdır. Kalbi Kırgız diye atar. Kırgız halkı gururlu bir halktır. Kendi vatandaşınız olan birisine, insanlık dışı bir muamele ile Türkiye’ye kaçırılmasına müsaade etmemenizi rica ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı,
Değerli Kırgız halkım
Kıymetli Sapat’ın mezunları ve Veliler!
Sizlere saygı duyan, değer veren Orhan İnandı’yı kurtaralım lütfen.
Sizden yardım etmenizi istirham ediyorum.
Teşekkür ederim.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin