Önce Bahçeli, sonra Erdoğan tehdit etti: İlker Başbuğ gereken cevabı alacak

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrin’e yönelik operasyonun iç siyasete alet edilmesini eleştiren eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a “Yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sabah yaptığı grup toplantısında Başbuğ’un sözleri ile ilgili “İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neden gocunmuşlardır” demişti.

Başbuğ’un sözlerinin AKP grup toplantısı sonrası kendisine de sorulması üzerine Erdoğan şöyle dedi: ”Az önce duydum. Genelkurmay Başkanı’ndan emekli de olsa böyle bir açıklamayı duymak büyük talihsizlik. Bunu söylemek kimin haddine? Askerin görevi nedir? Ülkesine saldıranlara karşı haddini bildirmek. Asker kışlasında oturup izleyecek mi? Siyasete alet edildiğini neye göre söylüyor? Gereken cevabı alacak. Asla da bunu böyle konuşmasını tasvip etmemiz mümkün değil, yazıklar olsun.”

1 YORUM

  1. Cekilen acilar, verilen canlar olmasa tam bir komedi filmi.
    Fikrada tavsana sorar ya aslan “senin sapkan nerde?” ayni o hesap.
    Bu arada mesaj su: “askerin isi ne, oturup gobek baglayacak hali yok ya! olecek tabii ki, tohumuna para verdik sonucta.” Iyi de; ya vermedikleriniz? Onlar napiyor bu sira? Kutulamaya ve de utulemeye devam mi?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin