‘Oluk oluk kan akıtacağız’ diyen Peker’den yeni çağrı: Mutlaka silahlanın!

İstanbul Ataşehir’de katıldığı bir restoran açılışında konuşan organize suç örgütü lideri, Ergenekon davası sanığı Sedat Peker, “İmkanı olan arkadaşlarımız mutlaka ruhsatlı silahlar alsınlar. Mutlaka av tüfekleri alsınlar” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İstanbul Ataşehir’de katıldığı bir restoran açılışında destekçilerine 31 Mart seçimleri için “silahlanmaları” ve “hazırlıklı olmaları” çağrısı yaptı.

Daha önce ‘Onları en yakın ağaçlara, bayrak direklerine asacağız’, ‘Akan kanlarınızla duş alacağız’, ‘Oluk oluk kan akacak’ şeklinde nefret dili ve şiddet çağrısıyla Hizmet Hareketi  mensuplarını ve Kürt vatandaşları hedef alan ve tehdit eden Sedat Peker’in hakkında yürütülen soruşturmanın üstünün nasıl örtüldüğü ortaya çıkmıştı.

‘SEÇİMLERDEN SONRA YSK’YI TANIMAYACAKLAR…’

Açılışını yaptığı mekanın önünde kurulan kürsüden seslenen Peker, “Seçimlerden sonra hem emperyalist güçlerin hem de onların ülkemizdeki uşaklarının bazıları şimdiden seçimlerle ilgili YSK tanımadıklarını söylüyorlar. Seçim sonuçlarına göre insanları, partilileri sokağa dökecekler. Bunun amacı terör örgütü mensuplarının da o partilerin içine karışıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz askerimiz istihbaratımız güçlüdür buna izin vermez. Ancak Allah’a yemin olsun bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını karış karış koruyacaklardır. Kardeşlerim bu ülkenin bir karışını bile onlara vermeyeceğiz” diye konuştu.

‘İMKANI OLANLAR RUHSATLI SİLAH ALSIN, AF TÜFEĞİ ALSIN’

Peker, “Silah iyi insanların elinde olduğu zaman bir sigortadır güvencedir. Bu sebeple kardeşlerim imkanı olan arkadaşlarımız mutlaka ruhsatlı silahlar alsınlar. Mutlaka av tüfekleri alsınlar. Mutlaka hazırlıklı olsunlar kardeşlerim. Biz kötüye hazır olalım da iyi gelirse amenna” ifadelerini kullandı.

Peker, konuşmasının devamında kendilerine zaman zaman “Siz kimsiniz neden konuşuyorsunuz?” denildiğini belirtip “Kardeşlerim onlar bizim kim olduğumuzu bilmiyorlarsa ben söyleyeyim müsaadenizle… Biz bu vatanın delileriyiz kardeşlerim. Biz bu vatanın fedaileriyiz kardeşlerim. Bu vatanda herkes sussa da biz konuşacağız” dedi.

‘OLUK OLUK KAN AKITACAĞIZ’ DEDİ SAVCILAR SORUŞTURMALARI ÖRTTÜ

Peker daha önce 15 Temmuz sonrası yaptığı konuşmalarda, ‘oluk oluk kan akacak’ sözleriyle Hizmet mensuplarını, Kürt vatandaşlarımızı hedef almıştı. Hakkında şikayet üzerine yürütülen soruşturmaların üstü ise AKP yanlısı güdümlü yargı eliyle kapatılmıştı. Peker’in daha önce İHH Başkanı Bülent Yıldırım ile birlikte AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte fotoğrafları da kamuoyuna yansımıştı. Peker, Ergenekon davasında hüküm giymiş, Erdoğan ve AKP’nin dava sanıklarını salıverme planları sonrasında cezaevinden çıkarılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin