‘Olay TV kapanıyor’

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar’ın, kanal çalışanlarına kapanma kararını tebliğ ettiği belirtildi.

Medyakoridoru’nun edindiği bilgiye göre; kanal 25 Aralık 2020 tarihinde yayına veda edecek. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar kararı çalışanlara tebliğ etti.

Haberde Olay TV’nin kapanma sebebi olarak, HDP’nin son grup toplantısının kanalda canlı yayınlanması ve arkasından gelen hükümet baskısı olduğu yer aldı. 25 Aralık’ta kapanacağı çalışanlarına duyurulan kanalın, Cavit Çağlar’ın patronluğu dışında yeni bir isim ve frekans ile yoluna devam edebileceği konuşuluyor.

T24’ün öğrendiği bilgiye göre ise Olay TV ile yolların ayrılması nedeniyle yeni kanal görüşmeleri yapılıyor. Anlaşmanın sağlanması durumunda yeni logo ile yola devam edilecek

Çalışanları toplayıp konuşan Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar Cavit Çağlar’la yolların ayrıldığını doğruladı ve “Bu ekip aynen devam edecek. Bir medya grubunu satın aldık. Şimdiki binamızda aynen devam edeceğiz” dedi. Ancak satın alınan medya grubunun adı açıklanmadı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cavit Çağlar’ı arayıp liste mi verdi?

İndependent Türkçe’de yer alan habere göre, bir diğer iddia ise, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kanalın patronu Cavit Çağlar’a bir isim listesi gönderdi ve yeniden yapılanma talep etti. Çağlar, bunun üzerine kanalı kapatma kararı aldı.

Bağımsız milletvekili Ahmet Şık da iş insanı Cavit Çağlar’ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eliyle şirketlerine el konulmakla tehdit edildiğini iddia etti.

Twitter hesabından paylaşım yapan Ahmet Şık, “Saray Rejimine rüştünü ispatlamış bazı Kanal 7 çalışanları, Saray görevlilerince televizyon kanalına yönetici (=kayyım) olarak atanmak istendi. Çağlar talepleri kabul etti ancak ortağı Hüseyin Köksal reddetti” diye yazdı.

25 Aralık’ta kapanacağı belirtilen Olay TV’de çalışanlar ise gelişmeler karşısında tedirgin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin