Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı’nın ifadesi kerhen alındı

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü bulunduğu cezaevinden infaz yasasıyla tahliye edildikten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Alaattin Çakıcı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi.

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında söylediği “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” sözleri nedeniyle sosyal medya hesabından “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın” ve “kazığa oturturum” gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadelerde bulunmuştu.

Çakıcı’nın sözlerini değerlendiren Kılıçdaroğlu ise, “Ben Erdoğan’ı eleştiriyorum, Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli’yi eleştiriyorum, yeraltı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye’nin geldiği hale bakın Allah aşkına… Nasıl bir hale geldik. Hukukun olmadığı yerde, hukukun ihlal edildiği yerde, liyakatin çöktüğü yerde, yargının olmadığı yerde devlet bir süre sonra organize suç örgütü haline dönüşebilir” demişti.

ÇAKICI İFADE VERDİ

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Kılıçdaroğlu’nu hedef alan suç örgütü liderini ‘‘Alattin Çakıcı bir ülkücü şehidimizin oğludur. Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir ülkücüdür. Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.’’ sözleriyle savunmuştu.

Ülkenin ana muhalefet partisinin liderini ölümle tehdit eden çete lideri Çakıcı hakkında savcıların soruşturma açmaması ve Çakıcı’nın ifadesinin alınmamasına tepki gösterilmişti.

Sosyal medyadan açıklama yapan Çakıcı ifade vermeye gittiğini artık tehdit olayının gündem yapılmasını ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli’nin eleştirilmesinin önüne geçtiğini ifade etti.

Çakıcı, şu ifadeleri kullandı:

“Ankara Cumhuriyet baş savcılığının Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açmış olduğu dosyada ifademi verdim, artık birileri ne sayın devlet başkanımıza ne de sayın Bahçeli’ye, Alaattin Çakıcı’yı neden koruyorsunuz diye, malum kişilerin gereksiz gündem yapmalarına gerek kalmamıştır. Artık yargı bu dava ile ilgili soruşturmasını başlatmış, ifadem alınmıştır. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim. Alaattin Çakıcı.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin