OHAL kıyımı devam ediyor: Anne mezara, baba cezaevine; iki çocuk da ortada kaldı

15 Temmuz sonrası OHAL dönemde çıkarılan KHK’larla binlerce aile mağdur edildi. KHK’lı olan ve cezevinde bulunan Servet Denizkalem’in eşi Fatma Denizkalem de bu dönemde yakalandığı kanser hastalığı sonrası vefat etti.

Cenaze için cezaevinden izinli çıkarılan Servet Denizkalem eşine karşı son vazifesini yaptı. Annenin vefatında sonra Denizkalem çiftinin biri erkek, biri de kız iki çocuğu ortada kalırken, baba tekrar cezaevine döndü.

Bu durumu sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşan HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “KHKlı Servet Denizkalem’in eşi de OHAL kurbanı oldu..!Fatma Denizkalem acılara dayanamayarak genç yasta kanser oldu.Eşi cezaevinden mezarlıga getirildi. OHAL tüm acımasızlığıyla devam ediyor! Anne mezara girdi,çocuklar kimsesiz kaldı, baba cezaevine döndü..! Kıyım sürüyor!” ifadelerini kullandı.

Natali Avazyan: Fatma hanımın yerini tutamam ama çocuklara çok iyi bakarım

İnsan Hakları Savunucusu Natali Avazyan’da bu duruma tepki göstererek, “KHKlı Servet Denizkalem’in eşi Fatma Denizkalem acılara dayanamayarak genç yasta kanser oldu. Anne mezara girdi,çocuklar kimsesiz kaldı, baba cezaevine döndü..! TANRI ŞAHİDİM OLSUN Kİ,BANA GÜVENİP ÇOCUKLARI EMANET EDERSENİZ Fatma hanımın yerini tutamam ama çok iyi Bakarım” paylaşımında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin