Öğretmen Gökhan Açıkkollu 4 yıl önce bugün işkenceyle öldürüldü!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ihbar üzerine Ümraniye’deki evinde gözaltına alınan tarih öğretmeni Gökhan Açıkkollu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde 13 gün boyunca gördüğü işkencelere dayanıp 4 yıl önce 5 Ağustos’ta hayatını kaybetti.

Gökhan öğretmenin eşi Tülay Açıkkollu, yaptığı paylaşımla o anlatı hatırlattı: “Bugün günlerden Gökhan AÇIKKOLLU. 4 yıl önce bugün,bu saatlerde,gördüğü işkence sonucu uyuyamayıp nezarethanede acı içinde kıvranan,demir parmaklıklar ardına seslendiği halde yardım çağrısına kulak asılmayan,ardından ruhunu Rahman’a teslim eden Gökhan AÇIKKOLLU Hatırladınız mı?“

DİYANET İMAMLARI CENAZE NAMAZINI KILDIRMADI

Cenazesi ailesine verilmek istenmeyen Gökhan Açıkkollu hainler mezarlığına gömülmek istendi. Diyanet’e bağlı imamlar cenazeyi yıkamadığı gibi ‘hain’ olduğu gerekçesiyle cenaze namazını bile kıldırmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tabutların üstünde İBB logosu olduğunu bahane ederek Açıkkollu’ya tabut vermek istemedi. Güç bela logosuz bir tabut verilen Açıkkollu’nun acılı ailesi şahsi araçlarına zor bela yerleştirebildikleri tabutla saatlerce yolculuk yapıp Konya’nın Ahırlı İlçesi’ne geldi. Burada mahalleliler tarafından cenaze namazı kılınan 42 yaşındaki Gökhan Açıkkollu son yolculuğuna uğurlandı.

ADININ GEÇİRİLDİĞİ DARBE DAVASI BERAATLE SONUÇLANDI

Açıkkollu hakkında ihbarcı olduğu iddia edilen Habib Ertürk, yargılandığı davada ifadelerini geri çekti. Açıkkollu ile ilgili ithamların polisin uydurması olduğunu ve kendisine yapılan baskılar neticesinde bu ifadelere imza atmak zorunda kaldığını anlattı. Savcılık elde hiçbir delil olmadığı halde Açıkkollu’yu darbeci polisleri sevk ve idare etmekle Boğaz Köprüsü’ne yönlendirmekle suçluyordu. Hayatını kaybettiği için dava dosyası düşen Açıkkollu ile irtibatlı olduğu iddia edilen kişiler yargılanmaya başladı. Yargılama sonunda aralarında polislerin de olduğu tüm sanıklar ‘darbe’ suçundan beraat etti.

SKANDAL GÖREVE İADE KARARI 1,5 YIL SONRA GELDİ

AKP medyası tarafından hakkında hiçbir yargı kararı ve resmi bir ifadesi olmadığı halde ‘hain’ ilan edilen Gökhan Açıkkollu ölümünden 1,5 yıl sonra öğretmenliğe iade edildi. 7 Şubat 2018 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı’nın E.2561776 sayılı öğretmenin Açıkkollu’nun göreve iade kararının, okul müdürü tarafından yine meslekten ihraç edilmiş olan Gökhan öğretmenin eşine tebliğ edildi.

İŞKENCE SORUŞTURMASI KAPANDI

Adli Tıp Uzmanı Şebnem Korur Fincancı imzasını taşıyan rapora göre Gökhan Açıkkollu, işkenceye ve şeker ilaçlarının verilmemesi gibi bir dizi nedenden dolayı nezarethanede kalp krizi geçirdi. Ölümünün ardından ailesi işkencecilerden şikayetçi oldu. Ancak savcılık “kovuşturmaya gerek yoktur” kararıyla işkence soruşturmasını kapattı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin