Oğlu kızı tutuklu, 3 torununa bakıyor: Kan kanseriyim, dayanacak gücüm kalmadı!

Adana’da babaları tutuklu olan 3 çocuğun anneleri de tutuklandı. 5 yaşındaki Ahsen ve kardeşleri, kendisi de lösemi olan annaanneye kaldı. Anneanne, son 3 yılda yaşadıklarını çaresizlik içinde anlatıyor. “55 yaşında bir anneyim. Kendim de kan kanseriyim. Onun üzerine bir de tansiyon hastasıyım. Başıma gelmedik hiç bir şey kalmadı. Herşeyi gördüm bu yaşta. Cezaevine de gördüm, her şeyi gördüm.” diyen anne, sözlerini şöyle sürdürüyor:

DARBEDEN SONRA OĞLUMU ALDILAR, SONRA KIZIMI!

“Darbeden sonra oğlumu aldılar. Onun daha unutturmadan kızımı aldılar, cezaevine attılar. Geri çıkardılar, 1 hafta sonra polisler tekrar kapıya geldi. Evde 3 tane çocuk. Her gün sabah namazında geliyorlar. Saat 12-1 kapı çalıyor, bir bakıyorsun polis. Çocukların psikolojisi ne olacak diye hiç düşünen yok. ‘Tekrar ifadenizi alacağız dediler” Rabia’yı tekrar götürdüler. Gidiş o gidiş… Bir daha geri gelmedi.”

BU ÇOCUKLAR ANNESİZ BABASIZ NE YAPACAK!

“Ben hastayım, üç çocuk bana kaldı. Benim kendime bakacak halim yok. Ben ne yapayım, nerelere gideyim. Bu çocukların anasını aldılar. Bu çocuklar anasız babasız ne yapacaklar. Bana bir çare, bir yardımedin. Ben nasıl dayanacağım. Benim artık dayanacak gücüm kalmadı.”

1 YORUM

  1. Selamlar, su haberi gorunce dayanamadim. Oğlu kızı tutuklu, 3 torununa bakıyor: Kan kanseriyim, dayanacak gücüm kalmadı! bu kisilere nasil yardim edebiliriz yurt disindan? Onlara nasil ulasabiliriz aceba ? Ben bir ogrenci statusundeyim ancak insanlari haberdar etmek, gerekirse eldeki imkanlarla yardimci olmak isterim…

    Haberlerinizi bekliyorum

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin