Natali Avazyan’dan duygusal ‘Kara Efem’ paylaşımı: ‘Üşüyor toprak, taşlar üşüyor’

2 yıl boyunca cezaevindeki babası Harun Ataç’ın yolunu gözlerken 9 yaşında kemik kanserine yenik düşen Ahmet Burhan Ataç vefatının 2 yılında özlem ve dualarla anıldı. ‘Kara Efem’ dediği Ahmet Burhan Ataç’ın ailesine sabır dileyen aktivist Arlet Natali Avazyan, ‘‘Sana bunu yaşatanlar Bahar görmesin kuzum.’’ dedi.

15 Temmuz’dan sonra başlatılan cadı avında babası Harun Ataç’ın tutuklanarak cezaevi atılmasından sonra büyük üzüntü yaşayan ve 7 yaşında kemik kanserine yakalanan Ahmet Burhan Ataç, annesi Zekiye Ataç’ın pasaport yasağı olması nedeniyle tedavi için uzun süre yurtdışına çıkamamıştı. Sosyal medyada başlatılan kampanya nedeniyle annesi Zekiye Ataç’ın yurtdışı yasağının kalkmasıyla Almanya’nın Köln şehrindeki ‘Immun Onkologisches Zentrum’ kanser merkezine götürülen Ahmet Burhan Ataç’ın tedavisi başlamıştı.

Daha sonra annesiyle Türkiye’ye dönen ve her gün babası Harun Ataç’ın yanına geleceği günü bekleyen Ahmet Burhan Ataç’ın küçük kalbi daha fazla hukuksuzluğa ve kansere dayanamamış 7 Mayıs 2020’de vefat etmişti.

Bu zorlu dönemde Ataç Ailesi’nin en büyük destekçilerinden biri olan aktivist Arlet Natali Avazyan 7 Mayıs’ta hayata gözlerini kapatan Ahmet Burhan Ataç’ı özlem ve dualarla andı.

”SANA BUNU YAŞATANLAR BAHAR GÖRMESİN KUZUM”

2. ölüm yıldönümü nedeniyle Twitter hesabından duygusal bir paylaşım yapan Avazyan şu ifadeleri kullandı:

‘‘San ki gökten kar yerine kan yağıyor

Kar altında üşümüş bir çocuk ağlıyor

Koskoca 2 yıl bitiyor Kara Efem göçüp gideli geride hiç dinmeyecek bir acı bırakarak Anne-Babasina ve sevenlerine Yazacak o kadar çok şey var ki Sana bunu yaşatanlar Bahar görmesin kuzum.’’

Yapılan tüm çağrılara rağmen son anda cezaevinden verilen izinle oğlunu ölüm döşeğinde son kez görmesine izin verilen baba Harun Ataç ile Ahmet Burhan Ataç’ın veda buluşmasıyla ilgili videoyu da paylaşan Avazyan, ‘‘Bugün kederliyim, beterim bugün Sesime ses değse çığlık oluyor Üşüyor toprak, taşlar üşüyor Vuslatı yakın eden yollar üşüyor Kara Efem vefatının ikinci yılında özlemle anıyor canım kardeşim. @Zekiye_Atac ve Harun’a sabır diliyorum . Ah be kara oğlum.’’ İfadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin