29 yaşındaki Doğan SLX 125 bin liraya satıldı

Kütahya’da bir esnaf  fabrikadan çıktığı haliyle muhafaza ettiği orijinal 1993 model Tofaş Doğan SLX otomobilini 125 bin liraya sattı.

Ziraat Mahallesi Ahmet Derin Caddesi üzerinde oto yıkamacılığı yapan Ali Yumuk, 29 yaşındaki aracının 39 bin kilometre olduğunu ifade etti.

Yumuk, “Aracımız 1993 model olup, 39 bin kilometrede. Bu araç 29 yaşına kadar orijinal kalmış. Tüp takılmamış. Boyası, kaportası her parçası orijinal. Benzinli şekilde kullanılmış. Teyp bile takılmamış araç. Koltukları sıfır, hiç leke yok.  İnşallah kıymet bilecek bir abimize gitti.” diye konuştu.

İHA’ya konuşan Yumuk, “125 bin TL’ye sattım. Aslında değeri daha fazla. Biz temiz kullandık. İnşallah İzmir’den alan abimiz de temiz kullanır. Tofaş bir hastalıktır. Bu araçların manevi değeri var. Sıfırı olmayan bir araç. Sıfırı olmadığı için bu araçlar kıymetli ve meblağı yüksek” dedi.

Ali Yumuk, aylarca gözü gibi baktığı aracını çekiciye yükleyerek yeni sahibine ulaştırdı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bu haber tek başına ülkenin ne kadar geri kaldığının ifadesidir. O arabayı bir Avrupalı bedava versen araba diye kapısına koymaz. Bir de bundan sonra Türkiye de birsey satin alırken, parayı tartip verecekler. Eskiye rağbet olsaydı Bit pazarına nur yağardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin