Natali Avazyan: Her pazar kilisede, çocuklar ve KHK’lılar için dua ediyorum

Cezaevindeki çocuklar ve KHK’lılar için verdiği mücadeleyle tanınan Natali Avazyan, Ege’de yaklaşık 2 yıl önce boğularak hayatını kaybeden Feridun’un (Maden) artık kendisinin manevi oğlu olduğunu söyledi. Çocukların cezaevinde olmaması gerektiğini söylediği için kendisine ‘terör örgütü üyesi’ denildiğini anlatan Avazyan, “Her pazar Kilise’de cezaevindeki çocuklar ve KHK’lılar için dua ediyorum.” dedi.

Natali Avazyan, son üç yılda öne çıkan isimlerden biri oldu. Yaptığı paylaşımlar özellikle iktidar kanadının tepkisine neden oldu. Zira çocukların cezaevinde olmaması gerektiğini, kadınların uyduruk gerekçelerle cezaevine gönderilmesinin doğru olmadığını ve KHK’ların hukuksuz olduğunu söylüyordu. Geçtiğimiz günlerde muhalif tavrı nedeniyle ifade bile verdi. Ancak o doğru bildiği yoldan dönmeyeceğini söylüyor.

FERİDUN BENİM MANEVİ OĞLUM

Natali Avazyan, gündemi KHK TV’ye değerlendirdi. ‘Eğitimci bir ailenin kızı’ olduğunu söyleyen Avazyan’ın, özellikle çocuklar söz konusu olduğunda gözyaşlarını tutumadığı görülüyor. Yaklaşık 2 yıl önce Ege’de annesi, babası ve iki kardeşiyle boğularak can veren küçük Feridun’dan bahsederken gözyaşlarına boğuluyor: “Çok kötü bir süreçten geçiyoruz. Feridun beni mahvetti. O benim güzel oğlum, o benim oğlum artık, manevi oğlum. Bütün çocuklara yüreğim çok yandı, çok acı çektim. Feridun’a çok acı çektim. Gözümün önünden gitmiyor. Yunanistan’a gitmek istedim ama olmadı. Oğlumun mezarını gidip ziyaret edeceğim.”

SADECE DOĞURMAKLA ANNE OLUNMAZ

“Ben çocuklara hiç dayanamıyorum, anne değilim… Sadece doğurmakla anne olunmuyormuş. İnsanların bu şekilde ülkelerinden ayrılması çok can yakıcı. Ben vicdanımın sesini dinliyorum. Kafamı yastığı koyduğum zaman o kadar mutluyum ki. Her pazar kilisede çocuklar ve KHK’lılar için dua ediyorum.”

BU KADINLAR NE YAPMIŞ, AKLIM ALMIYOR!

“Çocuklar cezaevinde olmaması gerektiğini söylediğim için bana Fetö’cü diyorlar, PKK’lı diyorlar. Bu kadınlar ne yapmış! Bu kadınlar katil mi, silahlı eyleme mi karışmışlar! Yok…. Birbirlerine destek olmak için bir araya gelmişler. Bunları aklım almıyor! Yemin ederim ben Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili hiç bilgim yok… 17/25 Aralıktan sonra, bunlar ayrıştıktan sonra, KHK’larla bu insanları tanıdım. Cemaat’ten bir kişiyle fotoğrafım yok. İstediklerini söylesinler, ben o çocukları da KHK’lıları da savunacağım.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin