Nargile bir “Fetö” projesidir! [Barbaros J. Kartal, yazdı]

Oğlum, siz var ya hakikaten hastasınız. “Allah sizin aklınızı almış” demek gerçekten olayı anlatmakta çok hafif kalıyor. Artık kendi uydurduğunuz yalanları kendiniz yalanlıyor, onu yaparken de başka bir yalan söylüyorsunuz. Zalimden korkunuz sizin ayarlarınızı iyiden iyiye bozdu. İnsan üzülmeli mi sevinmeli mi bilemiyor. Ama kesin olan şu: Her şeyi sıfırlamadan gitmeyeceksiniz.

Kutlu Doğum bir “Fetö” projesidir diye bir iftira attılar ortaya, onlarca yalancı şahit buldular günlerce üzerinde tepindiler. Paralarını veren adam bir tweet attı, yeniden tornistan yaptılar. Havuzun en rezil olmaya kafadan oynayan grubunun attığı iftirayı havuzun entel görünümlü ne yöne gideceğinden kararsız cahil grubu temizlemiş. Ama Cemaate atılan bir iftirayı açığa kavuşturmanın bedelinden öyle korkmuşlar ki üzerine başka bir iftira atarak yola devam etmişler. Karar Gazetesi, Kutlu Doğum etkinliklerinin Cemaat tarafından başlatılmadığını bunun çürütüldüğünü yazıyor, haberin giriş spotu şöyle:

“Kutlu Doğum Haftası etkinliğinin FETÖ projesi olduğu iddialarını 28 yıl önce başlayan sürece tanıklık eden Diyanet yetkilileri çürüttü. Organizasyonu sahiplenmeye kalkışan ancak Diyanet’in kararlı duruşuyla amacına ulaşamayan örgütün bu yolla çıkar sağlamaya çalıştığı ortaya çıktı.”

Nasıl? Cemaat başlatmamış ama sahiplenmeye kalkışmışmış ama Diyanet de kararlı bir duruşla buna izin vermemiş. En son ifade harika, örgüt bu yolla çıkar sağlamaya çalışmış. Arkadaş daha dün emir alana kadar hepinizin çoluğu çocuğu Cemaat okullarında değil miydi? Cemaate, gecesini gündüzünü çocuklara feda eden öğretmenlere methiye düzmekten yorulmamış mıydınız? Aldığınız paralardan utanmayıp “indirim, indirim” diye bizleri aramıyor muydunuz?

Neyse sizin nankörlüğünüzle baş edilemez. Havuzun biraz aklı çalışan hinleri bu işin sonu sakata gidiyor, bu tayfa yakında 5 vakit namaz da “Fetö” projesi Kur’an’da 3 vakit geçiyor falan diye devam edecek diye ön almasa bunları tutan olmayacak. Ama bu iş gider sonunda bu tür haberler “Fetö” ile mücadeleye zarar veriyor Yıldıray şirinliğine bağlanır. Siz esas bir gün nargile, okey “Fetö” projesidir diye karşınıza çıkarlarsa ne yapacaksınız onu düşünün bence.

SAYISIZ TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELE DERKEN?

Saçmalıklara başlamışken devam edelim. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türkiye’yi tekrar denetime aldı. AKPM, AKP’nin pek umurunda değil. Bu karardan bizimkilerin ayrı bir memnuniyet duyduklarını söylemek yalan olmaz. Ama ileride gelecek faturaları hep beraber ödemeye devam edeceğiz. Neticede beklenen bir karardı. Meclisin hazırladığı rapor Türkiye’deki insan hakları ihlalleri ve anti demokratik uygulamalar ile ilgili çok vahim tespitler ve gerçekler içeriyordu. Koca rapora bizimkiler birkaç paragraf muhalefet şerhi düşmeye çalıştılar olmadı. O kadar büyük iddialar karşısında bizimkiler kelime oyunları ile efendilerine şirin görünme yarışına girdiler.

Zaten söyleyecekleri pek bir şey de yok çünkü yaşananlar ortada. O kadar gerçeklikten kopukluk ki “Ben ne diyorum sen ne diyorsun” olayı. ‘Strasbourg by night’ tweet’leri dışında bir şey yapamayan heyet başı Talip Küçükcan. Anadolu Ajansı’nın haberine göre ülke olarak FETÖ, PKK ve DEAŞ başta olmak üzere sayısız terör örgütüyle mücadele ediyormuşuz. Getirilen önlemler bu çerçevede imiş. Sizin için Cemaat’ten başka örgüt mü var. Arkadaş ayrıca sayısız terör örgütü ne demek ya? Böyle bir ifade olabilir mi? Sayısız terör örgütü. AKPM’nin bir dönem başkanlığını Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığını, Türkiye’nin kurucularından birisi olduğu söyleyelim de belki Haçlı hikayelerine katkısı olur.

nargile spot

ÖĞRETMENİN GÖZÜ KULAĞI KHK’DA ŞİMDİ…

Bitmiyor. Saçma sapan 23 Nisan ritüellerinden olan çocukların makam koltuklarına oturma törenlerinden Başbakanlık’takinde minik bakan dinler arası diyalog dediği için öğretmeni hakkında soruşturma açılmış. İlk duyumlara göre öğretmen de metni Dışişleri’nin web sayfasından aldığını söylemiş. Şimdi Dışişleri’nde de bir soruşturma açılır herhalde.  Uğraştığımız işlere bakar mısınız? Allah daha nasıl belamızı verebilir? Dünyaya başka millete başka konuşmanın dertleri bunlar. Papa, Saray’a geldiğinde yüzünde gülücükler saçan Erdoğan’ın seçim meydanlarında Papa’ya etmediği küfür kalmaması gibi. Ama öğretmen de ya çok safmış ya da çok cesur gerçekten. Şimdi gözü kulağı KHK’da… Gerçekten çok yazık.

BİLİNMİYOR AMA EN AZ YÜZDE 90!

Bitmiyor. Kuleli’yi nasıl peşkeş çekeceklerini anlatan Savunma Bakanı Fikri Işık, kapatılan askeri okullar ile ilgili olarak gazetecilere şöyle bir laf etmiş “yüzde 90’dan fazlasının FETÖ’nün bizzat yerleştirdiği çocuklardan oluştuğunu, bireysel olarak hangisinin FETÖ’cü hangisinin olmadığını da araştırılmasının zor olduğunu” vurgulamış. Yani “bizzat” kelimesini kullanacak kadar eminsiniz ama kim yerleştirilmiş bilemiyorsunuz. Ülkeden hukuk manzaraları.

Ordunun belki tarihindeki en güçsüz konuma itilmesinin bir rastlantı olmadığı yakında anlaşılacak. Uçakları kaldıracak pilot bırakmadılar. Öğrenci diye serserileri Harbiyeli yaptılar. Reza’yı daha doğrusu kendilerini kurtarmak için annelerin babaların bin bir zahmetle büyüttüğü çocukları bataklıkta kurban vermeyi bile önerecek kadar hainleşenlerin gerçek yüzünü kader eninde sonunda gösterecek inşallah.

papa erdoğan

1 YORUM

  1. Hafızam yanıltmıyorsa, rahmetli Peyami Safa yazıları için kendisinden öğüt isteyen bir arkadaşına: “İlk ve son cümlen etkili olsun; çoğu okuyucu ikisi arasındakileri çok da farketmez” mealinden birşeyler söyler. İlk cümle de son cümle de etkili ama aradaki fikirler de çok etkili. Elinize, dilinize sağlık…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin