Nadir Sarıbacak’ın başrolünde oynadığı Leylak’a jüri özel ödülü

Mustafa Kaymak’ın yazdığı, Scott Aharoni ve Dennis Latos‘un yönettiği kısa film Leylak, dünya prömiyerini New York Tribeca Film Festivali’nde yaptı.

Nadir Sarıbacak ve ilk sinema deneyimini yaşayan 13 yaşındaki genç oyuncu Isabella Haddock’un başrolü paylaştığı pandemi konulu Leylak kısa filmi dünya prömiyerini yaptığı Tribeca Film Festivali’nde jüri özel ödülünü alarak önemli bir başarıya imza attı.

Salgın sebebiyle uzun süredir sanal ortamda düzenlenen festivallerin ardından, Tribeca Film Festivali, kapılarını izleyicilere açtı.

Leylak’ta Sarmaşık ve Kış Uykusu filmleriyle bilinen ödüllü oyuncu Nadir Sarıbacak, kısa filmin başrollerini ilk sinema deneyimini yaşayan 13 yaşındaki genç oyuncu Isabella Haddock ile paylaşıyor. Sarıbacak, pandemide eşini kaybeden mezar işçisi Yusuf karakterini canlandırırken, Haddock Yusuf’un kızı Renk rolünde.

Leylak, New York’ta yaşayan göçmen bir ailenin koronavirüs yüzünden dağılmasını, hastalığın ve kaybın travmasını işliyor. Filmde, Yusuf’un salgın nedeniyle başına gelen talihsiz olayı kabullenme sürecini ve 11 yaşındaki kızı Renk’le birlikte her şeye rağmen hayata yeniden sarılma yolculuğu anlatılıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin