Müslüman kanaat önderleri ‘nesillerin geleceğini’ bu programda konuşacak

ABD’de yaşayan Müslüman kanaat önderleri canlı yayında Respect İslam Enstitüsü’ne destek için bir araya geliyorlar.

Aralarında ABD önde gelen Müslüman temsilcilerinin bulunduğu misafir konuşmacılar, Müslümanların azınlık olarak yaşadıkları batı dünyasında nesilleri yetiştirmenin önemini anlatacaklar.

Programda, yaşadıkları topluma adapte ve entegre olurken, inançlarını ve öz değerlerini koruyarak varlıklarını sürdürebilmenin eğitimli olmaktan geçtiğini vurgulanacak. Müslüman aydınlar geniş kitleleri medyadakinin aksine İslamiyet’in kucaklayıcı, güler yüzlü yorumu ile tanıştırabilmenin yolunun da eğitim kurumlarını güçlendirmekten geçtiği belirtecek.

Respect İslam Enstitüsü Tanıtım Direktörü Beytullah Çolak, programın İngilizce olacağını hatırlatarak, “Ana dili Türkçe olan dostlarımızdan beklentimiz, hem kendilerinin katılmaları, hem de yerli dostlarını davet etmeleri. Bu çevrimiçi Bağış Toplama Etkinliğimiz bir anlamda manevi ziyafet sofrası olacak. Oraya katılanlar, yaşadığımız asrın problemlerini iliklerine kadar hisseden uzmanların anlatımıyla eğitim davamızın önemini daha iyi kavrayıp gönüllerince maddi manevi destekte bulunacak ve yapılan hizmetlere ortak olacaklardır inşaallah.” şeklinde konuştu.

Program tarihi: 22 Kasım 2020
Gün: Pazar
Saat: 14:00 (EST)
Houston – 13:00
California – 11:00
İngiltere – 19.00
Almanya, Fransa, Mısır – 20.00
Yunanistan, Azerbaycan, Türkiye – 22.00
Kırgızistan – 00.00 (ertesi gün)
Sidney: 04.00 (ertesi gün)

1 YORUM

  1. Bu bir haber degil, bir reklam. Neden ısrarla Respect Graduate School’u hantal bir KIT yapmak için uğraşıyorsunuz?Neden ısrarla hizmetin bütün gücünü halen bir kurumun arkasına veriyorsunuz?Orada maaş alan elemanlar var. Kendi yağları ile kavrulsunlar. Ne zamana kadar hizmetin sırtından gecinecekler böyle?Her tanıtım programlarına Buyukcelebi Abi, Emine Eroğlu Hanım, Kocabıyık abi…gibi isimler katılmak zorunda mı?Aynen TRde yapılan hatalar şimdi Respect Graduate School için yapılıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin