Murat Kurum’dan ‘Atatürk Havalimanı’ açıklaması: İstanbul daha da güzelleşecek

Kamuoyunun tepkisine rağmen dünyanın sayılı havalimanları arasında yer alan Atatürk Havalimanı’nda millet bahçesi yapılmak üzere yıkım başladı. Milyarlarca lira harcanarak inşa edilen pistler kazınıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı’ndaki yıkımla ilgili açıklama geldi. Kurum, buraya yapılacak millet bahçesinin İstanbul’u güzelleştireceğini öne sürdü. Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2053 vizyonunun en iddialı hedeflerinden biri olan ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’ doğrultusunda durmadan, yılmadan çalışmaya, Türkiye’yi yeşillendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Millet bahçesinin, 132 bin 500 ağacıyla İstanbul’un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil bir koridora dönüşeceğini, İstanbul’a nefes aldıracağını öne süren Kurum, “İstanbul daha da güzelleşecek. Milletimize hayırlı olsun. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapacağımız Türkiye’nin en büyük millet bahçesi, ilk fidanlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapacağımız fidan dikim töreni için hazırlıklarımıza heyecanla devam ediyoruz.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin