Milli güreşçi, turnuvaya giderken sınır kapısında gözaltına alındı

Veteran güreş turnuvasına katılmak için federasyon kafilesine dahil olan Hakan M., Bulgaristan’a giderken sınır kapısından durduruldu. Hakkında yurtdışı ysağı gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklandı.

Veteran güreşçi Hakan M.’nin, 10 -15 Ekim 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde düzenlenen Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası’na gitmek üzereyken Kapıkule Sınır Kapısı’nda gözaltına alındığı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulduğu ortaya çıktı.

Geçmişte Yalova’daki Hizmet Haraketi ile yakınlığı olduğu iddia edilen bir okulda psikolojik danışman olarak görev yapan veteran güreşçi Hakan M. 10 – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Plovdiv şehrindeki Veteranlar Dünya Güreş Şampiyonası’na gitmek için Türkiye Güreş Federasyonu’na müracaat ederek, kafileye dahil olmak istediğini belirtti. Kafileye dahil edilen Hakan M., federasyondan gri pasaport çıkarmak istedi. Ancak federasyon personeli, ‘veteranlara gri pasaport çıkarmıyoruz’ diyerek Hakan M.’ye gri pasaport çıkarmadı. Bu gelişme üzerine Hakan M., bordo pasaportu ile vizesini kendisi alarak federasyonun veteranlara tahsis ettiği İstanbul otobüsüne bindi. Kapıkule Sınır Kapısı’na gelindiğinde otobüslerden inen veteran güreşçiler, sınır polisine işlem yaptırmak için kuyruğa girdi. Hakan M., kendisine sıra geldiğinde sınır polisi tarafından gözaltına alınarak, karakola götürüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin