Migros’tan tanesi 2.86 liraya satılan domateslere açıklama

Son günlerde artan enflasyon nedeniyle domatesleri tane tane paketleyip satan Migros “İlgili ürün pembe domates olup, imhaların önlenmesi ve pandemi sürecinde hijyenik amaçlı yapılmış olsa da uygulama hatalı olmuş.” dedi.

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan Migros’ta tek tek ambalajlanarak tanesi 2.86 liraya satılan domates sosyal medyada gündeme oturdu. Gelen tepkiler üzerine Migros Hizmet isimli sosyal medya hesabından domatesin tane ile satılmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “İlgili ürün özellikli, Pembe Domates olup, imhaların önlenmesi ve pandemi sürecinde hijyenik amaçlı yapılmış olsa da uygulama hatalı olmuş. Gerekli düzeltmeyi yapıyoruz. Geri bildiriminiz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz” denildi. Migros’un kurumsal internet sitesi olan www.migroskurumsal.com’da ise bir açıklama yer almıyor.

KİLOGRAMI 12.59 LİRA

Tekli ambalajda satılan pembe domatesin kilogramı ise 12,59 TL iken ‘şeker domates’ diye bilinen domates de markette 38,50 TL’ye satılıyor. Salkım domatesin kilogramı ise farklı marketlerde 12 ila 18 TL arasında fiyatlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü’nün 9 Nisan tarihli hal fiyatları bülteninde ise tekli olarak satışa çıkan pembe domatesin kilogramı fiyatı en düşük 7 en yüksek ise 14 TL olarak belirtiliyor. Hal fiyatlarına göre ise en pahalı domates ‘çeri’ türü ve bu ürünün en yüksek fiyatı hal kayıtlarında 25 TL olarak yer alıyor.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin