MHP lideri Bahçeli: Bildirinin görünmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na ait

MHP lideri Devlet Bahçeli, 104 emekli amiralin Montrö bildirisi için ‘muhtıra’ ifadesini kullandı. “104 emekli amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Mavi Vatanımızı bu çürüklerle nasıl savunacağız? 104 emekli amiral bozuntusunu bir araya getiren asıl motivasyon nedir? Bunlar denizci değil denizciliğin yüz karasıdır.” diyen Bahçeli, CHP’yi hedef aldı: “CHP geçmişiyle müsemma tavrını yine sürdürmüştür. Darbeler tarihi CHP tarihidir. 4 Nisan’ın görülmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir.”

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

MONTRÖ KIRZIMI ÇİZGİMİZDİR

“126 eski büyükelçinin sorunlu bildirisi yayınlanmıştır. Montrö tartışmaları, Kanal İstanbul derken, Türkiye, 104 emekli amiralin bir nevi muhtırasıyla sarsılmıştır. Montrö Lozan’ın tamamlayıcısıdır. Bizim kırmızı çizgimizdir. Hiç kimsenin Montrö’yü tartışmaya açtığı, feshedelim dediği de yoktur. Türkiye’nin kendi egemenlik sahasında denizyolu açmasının Montrö ile ne alakası vardır?”

BU ÇÜRÜKLERLE MAVİ VATANI NASIL SAVUNACAĞIZ!

“104 emekli amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Mavi Vatanımızı bu çürüklerle nasıl savunacağız? Bu 104 emekli amiral bozuntusunu bir araya getiren, ortak bildiriye imza attıran asıl motivasyon nedir? İplerini tutan zihniyetin eşgali kimleri göstermektedir? Üzerinde durulması gereken bir diğer muamma ise; kokuşmuş bildiri ücretli midir? Bir tür kripto haberleşme midir?”

4 NİSAN’IN GÖRÜLMEYEN İMZASI KILIÇDAROĞLU’NA AİTTİR

“CHP geçmişiyle müsemma tavrını yine sürdürmüştür. Darbeler tarihi bir bakıma CHP tarihidir. Darbelerle yüzleşmek CHP ile yüzleşmektir. Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’a tiyatro demiş FETÖ’ye zeytin dalı uzatmıştır. Bu yandan çarklı 15 Temmuz gecesi korkakça tankların arasından sıyrılıp Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde soluğu almıştır. 4 Nisan bildirisinin neresi sahte gündemdir? Sahte olan sen misin, yoksa gündem midir? Soğan, patates, patlıcan kadar milli iradenin onuru yok mudur? CHP yönetimi bir kez daha demokrasiyle ters düşmüştür. Çapulcularla birleşmiştir. 4 Nisan’ın görülmeyen imzası Kılıçdaroğlu’na aittir.”

AKŞENER’E: ZEVZEK ARIYORSAN ETRAFINI KONTROL ET

“Hıyarım var diyene tuz atıp koşan İP’in başı 104 emekli amirali zevzeklikle suçlamıştır. Bu ifade utanç vericidir. 104 şuursuz sadece gevezelik mi yapmıştır? İP’in başkanı zevzek arıyorsa etrafını kolaçan etmelidir. Parti yönetiminde bu zevzeklerden bol miktarda bulunmaktadır. Bu bildiriye zevzeklik demek, zevzekliktir. CHP ile İP tencere kapak misali yuvarlana yuvarlana birbirlerini bulmuşlardır. 4 Nisan bildirisine karşı duramayanlar zulmün karşısındadır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin