MetroPoll Araştırma’nın son seçim anketi: Millet İttifakı önde

MetroPoll Araştırma Şirketi, Türkiye’nin Nabzı Mart 2021 anketinin sonuçlarını açıkladı. Son seçim anketinde çarpıcı sonuçlar yer alıyor. MetroPoll yöneticisi Özer Sencar tarafından Twitter’da açıklanan anketin sonuçlarına göre, iktidarı oluşturan AKP-MHP bloku yüzde 39 oy alırken, muhalefet partileri yüzde 40 civarında oy alıyor. Kararsız, protesto oyu ve cevap yok diyenlerin oranı ise yüzde 18 olarak ön plana çıkıyor.

KARARSIZ VE DAR GELİRLİ SEÇMENE ULAŞAN SEÇİMİ KAZANIR

Özer Sencar, anket sonuçlarını değerlendirirken, ‘kararsızlar ve dar gelirli seçmene ulaşabilen partilerin kazanma şansının yüksek olacağını’ belirterek, “Kararsızları ne oransal ne de keyfi dağıtmakla uğraşmayın. Onları anlamaya, onlara ulaşmaya ve ikna etmeye yoğunlaşın.” ifadelerini kullanıyor.

Türkiye’nin Nabzı Mart 2021 anketinden çıkan sonuçlara göre, “Bu Pazar bir milletvekili genel seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusuna verilen yanıtlar şöyle:

AKP 31.3
CHP 19.1
İYİ Parti 9.9
HDP 9.1
MHP 7.8
Deva Partisi 1.3
SP 1.0
Diğer partiler 2.5
Kararsız 5.5
Protesto oy 6.2
Cevap yok 6.3

Özer Sencar, araştırmanın sonuçlarını sosyal medya hesabından şöyle değerlendirdi:
“İktidar oyları (AKP MHP)= %39.1
Muhalefet oyları: (CHP, İYİ, HDP, SP, DEVA)= 40.4 Diğer: %2.5
İktidar ile muhalefet arasındaki denge çok kritik. Gerçekçi olmakta fayda var. Bakalım Nisan ayı sonuçları ne gösterecek.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin